Aktualności

Chcesz promować swoją firmę za granicą? 5 mln zł w puli konkursu dla pomorskich przedsiębiorców [AKTUALIZACJA]

Fot. ©Depositphotos/sébastien decoret
Fot. ©Depositphotos/sébastien decoret

Zdobycie grantu finansowego ma pomóc firmom z naszego województwa nie tylko w promocji za granicą, ale też w zdobyciu nowych rynków zbytu. Konkurs organizuje Agencja Rozwoju Pomorza, a wnioski o dofinansowanie można składać od 11 września 2017 r.

 

AKTUALIZACJA [8.09.2017]


Zaproszenie na spotkanie informacyjne

W spotkaniu uczestniczyć będą specjaliści, którzy dokładnie wytłumaczą: kto może ubiegać się o wsparcie, jakiego rzędu dofinansowanie można uzyskać oraz jak wypełnić dokumentację konkursową. Będzie można również porozmawiać z brokerami eksportowymi na temat korzyści wynikających z udziału w projekcie.

 • 13 września 2017 r., środa
  godz. 10.00-12.30
  Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
  al. Zwycięstwa 96/98
  Gdynia
  budynek IV (pierwszy budynek od SKM Redłowo)
  sala F028 (parter)

Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego on-line. O udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

 

*  *  *

 

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności eksportowej pomorskich przedsiębiorstw, a co za tym idzie, pomoc w nawiązaniu kontaktów gospodarczych z partnerami zagranicznymi.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Konkurs skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, realizujących projekty indywidualnie, a także do podmiotów działających na rzecz przedsiębiorców.

Ze wsparcia mogą skorzystać firmy dążące do rozszerzenia swojej działalności eksportowej oraz posiadające produkt lub usługę, dzięki której mogą być konkurencyjni na rynkach zagranicznych. Preferowane będą projekty kompleksowe, wpisujące się w zakres Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Pieniądze można uzyskać na udział w międzynarodowych targach, wystawach, misjach handlowych oraz innych imprezach o charakterze gospodarczym. Chodzi na przykład o wydatki na: przygotowanie stoiska wystawowego, ubezpieczenie, transport i zakwaterowanie pracowników uczestniczących w wydarzeniu.

Pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie to 5 mln zł. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 40 tys. zł w przypadku przedsiębiorstwa realizującego projekt indywidualnie, natomiast dla podmiotów realizujących projekty na rzecz przedsiębiorców – 300 tys. zł.

Granty będą udzielane w formie refundacji poniesionych kosztów. Nie przewiduje się udzielania zaliczek na realizację projektów.

 

Gdzie można składać wnioski?

Wnioski będą przyjmowane w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza przy al. Grunwaldzkiej 472D w Gdańsku (Olivia Business Centre, budynek Olivia Six), od 11 do 29 września 2017 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Konkurs powinien zostać rozstrzygnięty w I kwartale 2018 r.

Szczegółowe informacje o naborze, w tym dokumentacja konkursowa wraz z formularzem o udzielenie grantu, znajdują się na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza.

 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim", realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

*  *  *


Zaproszenie na spotkania informacyjne

W spotkaniach uczestniczyć będą specjaliści, którzy dokładnie wytłumaczą: kto może ubiegać się o wsparcie, jakiego rzędu dofinansowanie można uzyskać oraz jak wypełnić dokumentację konkursową. Będzie można również porozmawiać z brokerami eksportowymi na temat korzyści wynikających z udział w projekcie.

 

Harmonogram spotkań w województwie pomorskim:

 • 31 sierpnia 2017 r., czwartek
  godz. 10.00-12.30
  siedziba Agencji Rozwoju Pomorza
  al. Grunwaldzka 472D
  Gdańsk
  Olivia Business Centre – budynek Olivia Six
  sala konferencyjna (XII piętro)
   
 • 5 września 2017 r., wtorek
  godz. 10.00-12.30
  Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim
  ul. Kościuszki 17
  Starogard Gdański
  sala nr 201 (II piętro)
   
 • 6 września 2017 r., środa
  godz. 10.00-12.30
  budynek Słupskiego Inkubatora Technologicznego
  ul. Portowa 13B
  Słupsk
  sala konferencyjna nr 3
   
 • 7 września 2017 r., czwartek
  godz. 10.00-12.30
  Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach
  ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 30A
  Chojnice
  sala na III piętrze („antresola")
   
 • 8 września 2017 r., piątek
  godz. 10.00-12.30
  Kwidzyński Park Naukowo-Technologiczny
  Górki 3A
  sala nr 2

 

Udział w spotkaniach informacyjnych jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego on-line. O udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

 

Logo Pomorskiego Brokera Eksportowego

view szablon artykułu