Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/9d383ba8-bad8-4d9e-bd91-0555790d4e8e.jpg Charakteryzacja od XVI wieku do współczesności. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Charakteryzacja od XVI wieku do współczesności. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Zajęcia dla dzieci w GTS

Będzie można odmłodzić lub postarzyć twarz, a także zrobić sztuczną ranę. Wszyscy, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego poznają tajniki charakteryzacji. Doskonała zabawa dla całych rodzin w niedzielę, 18 marca 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

 

Chcesz przybliżyć dziecku kulturę? Interesujesz się nowoczesną architekturę i chcesz pokazać ją synowi lub córce? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru będzie charakteryzacja.

 

Czy sztuczna krew może udawać prawdziwą?

Czy w czasach Szekspira aktorzy poddawali się charakteryzacji? Tak, choć wyglądała ona inaczej niż współcześnie. Już w starożytnej Grecji aktorzy malowali twarze i zakładali duże, kolorowe maski, żeby było ich widać z najdalszych miejsc na widowni wielkiego amfiteatru. Uczestnicy warsztatów poznają zarówno dawne techniki charakteryzacji, jak i te stosowane w teatrach współcześnie. Pod okiem specjalistów będą malować na twarzach – dzieci rodzicom, a rodzice dzieciom – różne emocje, postaci, a nawet odejmować bądź dodawać sobie lat. Stworzą także wspólnie sztuczne rany i specjalną miksturę przypominającą krew, przy okazji opowiadając, w jaki sposób wykorzystywane są na scenie.

 

Co będzie się działo?

Uczestnicy rodzinnego zwiedzania:

  • poznają początki charakteryzacji w teatrze – techniki, formy i cele, jakie miała spełniać
  • wykonają sztuczne rany oraz miksturę przypominającą krew
  • specjaliści od charakteryzacji pokażą techniki postarzania twarzy
  • pod okiem specjalistów będzie można pomalować sobie nawzajem twarze.  

Warsztaty będą miały miejsce w różnych przestrzeniach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Po warsztatach chętni będą mogli również w skróconej formie zwiedzić teatr z przewodnikiem (ok. 20 min).

Rodzinne zwiedzanie teatru to warsztaty, podczas którego dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk, takich jak np. sztuka muralu. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

 

Rodzinne zwiedzanie

  • 18 marca 2018 r., niedziela, godz. 11.00, 13.00, 16.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • czas zwiedzania: 90 min

Bilety:

  • 10 zł/osoba
  • dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.