Aktualności

Być jak Krzysztof Hołowczyc… w Gdyni

Srebrny samochód sportowy na kolorowym tle
Fot. ©Depositphotos/photochecker

Jesteś amatorem dynamicznej i widowiskowej jazdy samochodem? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności za kółkiem na ulicach miasta? To ostatni dzwonek na zapisy! W sobotę, 14 sierpnia 2016 r. na ulicach Gdyni odbędzie się niecodzienna impreza – Samochodowy Puchar Automobilklubu Morskiego.

W zawodach może wziąć udział każdy (odważny) kierowca. Potrzebne będzie, co jasne, prawo jazdy kategorii B i sprawny technicznie samochód osobowym (wraz z trójkątem, gaśnicą i apteczką pierwszej pomocy). Zadaniem zawodników będzie zaliczenie prób sportowych na czas, a także manewrów, m.in. prawidłowego pokonywania zakrętów czy parkowania.

Podczas zawodów odbędą się dwie próby sportowe, które zawodnicy pokonują kolejno. Jazda pomiędzy próbami odbywa się po drogach publicznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Pierwsza z nich polegać będzie na jeździe technicznej po trasie ustawionej na parkingu pomiędzy halą Gdynia Arena a CH Riviera.

Druga próba będzie nieco bardziej szybkościowa i zaplanowana jest na terenie boiska MDK przy ulicy Bema – mówi Dominik Zięba z Sekcji Sportowej Automobilklubu Morskiego.

Wystąpić w pucharze można solo albo w parze, z pilotem – decyzja należy do uczestników. Podczas wybranych manewrów jazda odbywać się będzie w kaskach (typu samochodowego lub motocyklowego), dlatego warto przynieść je ze sobą. Kaski będzie można wypożyczyć także na miejscu. A skoro już o pożyczaniu mowa – jeśli samochód biorący udział w zawodach nie będzie należał do uczestnika – należy przynieść ze sobą pisemną zgodę jego właściciela.

Zapisy

Zapisy na zawody trwają, ale pula 45 miejsc szybko topnieje. Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz na stronie Masa Tech. Koszt udziału to 50 zł za załogę. Start pierwszego samochodu planowany jest ok. godz. 10.30. Zawody potrwają do godz.16.00.

Organizatorem wydarzenia jest Sekcja Sportowa Automobilklub Morski. Automobilklub ma siedzibę przy ul. I Armii Wojska Polskiego 28 w Gdyni i to właśnie tam odbędzie się odbiór dokumentów i krótkie badanie kontrolne pojazdów przed startem.

Więcej na stronie Automobilklubu Morskiego

Banner Samochodowego Pucharu Automobilklubu Morskiego
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości