Aktualności

Być jak Czesław Lang… w Kwidzynie

Rowerzyści na starcie w Kwidzynie
Fot. Szymon Gruchalski

W ramach Maratonów Rowerowych Lang Team w Kwidzynie warto zmierzyć się w wyjątkowym wyścigu. Amatorzy kolarstwa górskiego spotkają się w sobotę, 1 października 2016 r. Dla chętnych do wyboru trzy dystanse, największy z nich wynosi 94 km. Zapisy trwają do 28 września.

W sobotę, 1 października Trasa Maratonów Rowerowych Lang Team prowadzi głównie drogami leśnymi, zdarzają się odcinki asfaltu, szutry i polne drogi, niedługie podjazdy i zjazdy, miejscami trudne technicznie. W czasie opadów deszczu na trasie w niektórych miejscach może gromadzić się błoto. Pewnym utrudnieniem mogą być liście zasłaniające powierzchnię drogi.

Jak zawsze do pokonania będą dystanse – mini – 44 km, medio – 69 km, grand fondo – 94 km.

Z myślą o najmłodszych miłośnikach rowerów oraz dla ich rodziców przygotowano paradę rodzinną, na której dystans wynosi ok. 10 km. Atmosfera w miasteczku wyścigu będzie iście piknikowa i nie zabraknie tam wielu atrakcji.

Trasa parady jest płaska i prowadzi ulicami miasta. Po starcie lekki zjazd asfaltem wzdłuż kanału wodnego. Od półmetka drogi polne. Do mety prowadzi ten sam odcinek asfaltowy wzdłuż kanału wodnego, lekko pod górę. Organizatorzy proszą o zachowanie ostrożności na trasie wzdłuż kanału wodnego. Podczas opadów może być ślisko, także w rejonie startu i mety.

Maratony Rowerowe Lang Team to najpopularniejszy cykl maratonów rowerowych MTB wyróżniający się profesjonalnym przygotowaniem. Dzięki różnorodnym trasom i dystansom w wyścigach może wziąć udział każdy, niezależnie od umiejętności i wieku.

Program Maratonów Rowerowych Lang Team.

Zapisy elektroniczne do Maratonów Rowerowych Lang Team trwają do środy, 28 września, do godz. 23.59.

Zgłoszeń będzie można również dokonywać w biurze zawodów w miasteczku wyścigu w piątek, 30 września, w godz. 16.00-18.00 oraz w sobotę, 1 października, w godz. 8.00-10.30. 

Regulamin Maratonów Rowerowych Lang Team.

Maratony Rowerowe Lang Team w Kwidzynie

  • 1 października 2016, sobota
  • Kwidzyn
  • biuro zawodów, start i meta – plac Jana Pawła II

Zobacz: Maratony Lang Team

Kolarstwo w Kwidzynie_plakat Maratony rowerowe_logo

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości