Aktualności

Bożonarodzeniowe smaki Trójmiasta

Piernikowe ludziki, gwiazdki, gałązki sosny oprószone śniegiem
Fot. ©Depositphotos/jag_cz

Unoszący się w powietrzu zapach świątecznych pierników, makowców, pomarańczy, goździków, mięś i ryb oznacza, że już zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Pomocą w odnalezieniu świątecznych kulinarnych inspiracji będzie kolejna edycja Smakuj Trójmiasto – Chritmas Edition. Wydarzenie odbędzie się w Starym Maneżu, w gdańskim Garnizonie Kultury, w niedzielę, 4 grudnia 2016 r.

 

Festiwal skierowany jest do wszystkich, którzy pragną nowych doznań kulinarnych. Wystawcy serwują menu w małych degustacyjnych porcjach oraz normalnych, na miejscu i na wynos. Wysoki poziom serwowanych potraw gwarantują trójmiejskie restauracje, producenci i dostawcy, twórcy design, sprzedawcy choinek i gorącego grzańca.

Niezwykłą atrakcją będzie występ 15-osobowego chóru gospel z repertuarem Christmas song 4 wejścia na żywo na scenie.

Ponadto festiwalowi towarzyszyć będą pokazy topowych szefów kuchni m.in. Piotra Ślusarza, Tomasza Dekera, prelekcje na scenie, a także choinki i jodły kaukaskie w doniczkach i cięte.


Smakuj Trójmiasto – Christmas Edition

  • 4 grudnia 2016 r., niedziela, godz. 11.00-19.00
  • Stary Maneż w Garnizonie  Kultury
  • ul. Słowackiego 23
  • Gdańsk
  • wstęp – 5 zł
  • dzieci do 10 r. ż. – bezpłatnie


Zobacz: Facebook

Smakuj Trójmiasto – Christmas Edition_baner

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Smaki regionu

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie

Logo „Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod

Unijna ochrona żywności regionalnej

Pierwszym w województwie pomorskim produktem rolnym chronionym przez Unię Europejską jest truskawka kaszubska – kaszëbskô malëna