Aktualności

Bieszczady nigdy nie były tak blisko. W wakacje polecimy samolotem z Gdańska do Rzeszowa

Rzeszów. Fot. Aleksander Olszak
Rzeszów. Fot. Aleksander Olszak

Do stolicy podkarpacia samolot będzie latać raz w tygodniu. Będzie połączenie realizowane w sezonie letnim, do końca września. Pierwszy lot już 25 kwietnia 2020 r.

 

Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Polskich Linii Lotniczych LOT. Ceny biletów zaczynają się już od ok. 122 zł w jedną stronę.

 

Dashem na Podkarpacie

Połączenie do Rzeszowa (RZE) będzie czwartym krajowym lotem, jaki wykonywany będzie z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. – Cieszymy się bardzo, że możemy rozwijać nie tylko siatkę połączeń międzynarodowych, ale również krajowych. Rzeszów dołączy do takich miast w Polsce jak Warszawa, Kraków i Wrocław, które mają obecnie połączenia z Gdańskiem – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Lot wykonywany będzie raz w tygodniu, w soboty. Z Gdańska samolot wystartuje o godzinie 12.05 a na rzeszowskim lotnisku Jasionka wyląduje o 13.25. Lot powrotny, zależnie od daty, rozpocznie się o godzinie 13.55 lub 19.05. Połączenie obsługiwane będzie dobrze znanymi z tras krajowych samolotami Bombardier Dash Q400. 

 

Stolica Podkarpacia zaprasza

Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego ma swoim gościom wiele do zaoferowania. Odrestaurowane śródmieście zachęca do spacerów. Uwagę zwraca również rzeszowski zamek. Niedaleko od miasta, w Łańcucie znajduje się dawna magnacka rezydencja, w której znajduje się obecnie muzeum pałacowych wnętrz, a w stajniach kolekcja powozów. Rzeszów jest również idealną bramą w Bieszczady oraz do dowiedzenia urokliwych podkarpackich miejscowości jak na przykład Przemyśl, Jarosław czy Leżajsk.

view szablon artykułu