Aktualności

Będzie nadzwyczajna sesja sejmiku. Radni chcą przeznaczyć ponad 2 mln zł na usuwanie skutków nawałnicy

Sesja Sejmiku Fot. Sławomir Lewandowski
Sesja Sejmiku Fot. Sławomir Lewandowski

Samorząd województwa przekaże 100 tys. zł na pilarki łańcuchowo-spalinowe. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących gmin. Natomiast 2 mln zł zostanie wydanych na naprawę i zabezpieczenie uszkodzonych przez nawałnicę dróg wojewódzkich na Pomorzu.

 

Nadzwyczajna sesja odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia 2017 r. 

 

Pilarki nadal potrzebne

Dzięki inicjatywie samorządu wojewódzkiego pilarki za 100 tys. zł za pośrednictwem gmin zostaną przekazane jednostkom ochotniczych straży pożarnych. Pilarka kosztuje od  3,5 do 4 tys. zł.  Gminy cały czas o nie proszą. Sprzęt jest niezbędny m.in. do cięcia powalonych przez wichurę drzew.

 

Nadzwyczajna sesja

Aby pomóc w usuwaniu szkód wyrządzonych przez wichurę, radni zwołują dodatkowe posiedzenie. Podczas XXXVIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego zdecydują o pomocy poszkodowanym przez żywioł. Chcą przeznaczyć 2 mln zł na likwidację skutków nawałnicy w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Bytowie, Chojnicach i Kartuzach. Dzięki tej kwocie zostaną usunięte powalone drzewa i połamane gałęzie z pasa drogowego.

Ponadto środki będą przekazane na:

  • doprowadzanie pozostałych drzew do bezpiecznego stanu dla użytkowników dróg,
  • odtworzenie konstrukcji dróg,
  • odtworzenie zniszczonych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. oznakowania pionowego barier energochłonnych oraz poręczy mostowych.

Program sesji

view szablon artykułu