Aktualności

Bardziej komfortowa i krótsza podróż z Miastka do Ustki. Remont na kolei rozpocznie się wiosną

Pociąg
Fot. Jakub Cichosz

90 km zmodernizowanej linii kolejowej, nowe perony, oświetlenie, wiaty i ławki oraz lepsza dostępność dla osób niepełnosprawnych to efekty remontu, z jakich będą mogli skorzystać podróżujący koleją na trasie Miastko – Ustka. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na grudzień 2020 roku.

 

Modernizacja odcinka linii nr 405 będzie realizowana przez PKP PLK od granicy województwa pomorskiego przez Miastko, Słupsk do Ustki.

 

Szybsza i wygodniejsza podróż

Zostaną wymienione tory kolejowe, linie telekomunikacyjne i elektroenergetyczne, a także urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zmodernizowane i przebudowane będą m.in. 53 przejazdy kolejowe, 4 mosty i 8 wiaduktów. Powstanie nowe przejście pod torami w Kępicach i wyremontowane istniejące już w Miastku. Dzięki temu skróci się czasu dojazdu i poprawi komfort podróży między województwem pomorskim i zachodniopomorskim, a także polepszy jakość usług kolejowych.

Mapa linii kolejowej nr 405

Mapa linii kolejowej nr 405

 

Koszt i terminy inwestycji

Rewitalizacja 90 km będzie kosztowała prawie 250 mln zł, z czego ponad 170 mln zł zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Podpisanie umowy odbędzie się 28 lutego 2017 r. w Słupsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

view szablon artykułu