Aktualności

XIV Bałtyckie Targi Militarne

$image_alt
Fot. mat. prasowe MTG SA

W AmberExpo w Gdańsku w dniach 20-22 czerwca 2016 r. odbędą się XIV Bałtyckie Targi Militarne. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej. Targom towarzyszą Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego Rescue Expo i Wystawa Bezzałogowych Systemów Morskich, Powietrznych, Lądowych USEALS.

Organizowane od 1998 roku Targi Balt Military Expo są ściśle związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Dedykowane są Marynarce Wojennej RP, innym rodzajom wojsk oraz formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Patronat honorowy nad targami sprawuje Minister Obrony Narodowej.

Marynarka Wojenna RP i pozostałe rodzaje sił zbrojnych znajdują się w trakcie realizacji podpisanego 11 grudnia 2012 r. Planu Modernizacji Technicznej oraz zatwierdzonego wcześniej Programu Rozwoju Sił Zbrojnych RP w latach 2013-2022. Kontynuowane są procesy modernizacji Straży Granicznej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Siły zbrojne i formacje bezpieczeństwa państwa oczekują na oferty producentów uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia oraz zapraszają do udziału w procesach modernizacyjnych. Targi są doskonałą okazją do prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań dedykowanych siłom zbrojnym.

Targom towarzyszą liczne konferencje i wystawy:

  • Międzynarodowa Konferencja NatCon, której celem jest budowa międzynarodowej, bałtyckiej platformy wymiany wiedzy w zakresie technologii morskich, umożliwiającej nawiązanie dialogu pomiędzy szeroko pojętą nauką, przemysłem i przyszłymi użytkownikami. Tegoroczny temat spotkania to „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa".
  • Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Ratownictwa Rescue Expo to impreza dedykowana wszystkim podmiotom działającym w sferze ratownictwa medycznego. Celem projektu jest prezentacja najnowszych trendów i standardów postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie jak i medycynie ratunkowej. To forum umożliwiające wymianę wiedzy, doświadczeń i oczekiwań pomiędzy środowiskiem naukowym, producentami, dostawcami i użytkownikami sprzętu. Tematem przewodnim jest „Współdziałanie w ratownictwie i medycynie ratunkowej".
  • Unmanned Sea Air Land Systems Exhibition (USEALS)robotyzacja obejmuje zarówno przestrzeń cywilną, jak i współczesne pole walki. Obecności robotów można doświadczyć na co dzień, a będzie wzrastać i obejmować coraz to nowe obszary. Polepszają się systemy sterowania, które przywołały na świat maszyny bezzałogowe oraz algorytmy zbliżające się do sztucznej inteligencji. Jednocześnie pojawiają się pytania, wątpliwości i kontrowersje, szczególnie wobec wykorzystania bezzałogowców w sferze bezpieczeństwa i obronności. Wystawa prezentuje rozwiązania bezzałogowe, obejmujące roboty morskie, powietrzne i lądowe – Unmanned Sea Air Land Systems Exhibition (USEALS).

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

XIV Bałtyckie Targi Militarne, Balt Military Expo

  • 20 i 21 czerwca 2016 r., poniedziałek-wtorek, godz. 10.00-17.00
  • 22 czerwca 2016 r., środa, godz. 10.00-16.00

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo
ul. Żaglowa 11
Gdańsk

Zobacz: Międzynarodowe Targi Gdańskie

Opr. BMG

view szablon artykułu