Aktualności

Bajka o chłopczyku z sera

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Teatr Władca Lalek ze Słupska przywiezie do Kwidzyna spektakl zatytułowany „Słupski Chłopczyk". Na kolejne spotkanie z Dobranockami Teatralnymi w piątek, 27 marca 2015 r. zaprasza Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie.

Spektakl powstał z okazji 10-lecia działalności teatru Władca Lalek. To autorskie widowisko, przy tworzeniu którego współpracowali ze sobą: Urszula Szydlik-Zielonka (aktorka, reżyser oraz producentka spektaklu), Przemysław Osiński (kompozytor) oraz Przemysław Laskowski (aktor, a także autor scenografii i scenariusza).

Fabuła przedstawienia toczy się wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 r. na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki.

Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać , jak wiele jest prawdy w porzekadle „cudze chwalicie, swego nie znacie".

Scena ze spektaklu Słupski Chłopczyk. Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

 

Dobranocki Teatralne – „Słupski Chłopczyk"
——————————————————————————

  • 27 marca 2015 r.
  • godz. 18.00
  • Czarna Sala
  • ul. Słowiańska 13
  • Kwidzyn

Bilety: 10 zł, do nabycia przed spektaklem
Rezerwacje: tel. 695 528 087

Więcej:
Dobranocki Teatralne
Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego

Oprac. AK

view szablon artykułu