Aktualności

Artystyczne instalacje w przestrzeni gdańskich Siedlec. Do tego projekcje video i sety DJ. Dwa dni Festiwalu Narracje

Narracje 2018. Fot. IKM/Bogna Kociumbas
Narracje 2018. Fot. IKM/Bogna Kociumbas

Festiwal Narracje na trwałe wpisał się w listopadowy kalendarz. Tym razem artyści opanują dzielnicę Siedlce. Ten niedoceniany region Gdańska będzie można odkryć w piątkowy i sobotni wieczór, 15 i 16 listopada 2019 r.

 

Klub festiwalowy będzie mieścić się w Forcie Góry Gradowej.

 

Instalacje w przestrzeni

Jedenasta edycja festiwalu zostanie zorganizowana na Siedlcach. – Jest ona zapisem efektów poznawania i odnajdywania się w nieznanej przestrzeni, jaką były dla nas, kuratorów i artystów, gdańskie Siedlce – mówią kuratorzy festiwalu. – Opowieści o miejscach i wydarzeniach, analizując lokalny kontekst, wielokrotnie sięgają po fikcję, niekiedy wybiegając w przyszłość – dodają. Łącznie na terenie całej dzielnicy powstały 24 instalacje. To zarówno instalacje świetlne, jak i dźwiękowe. Artyści przygotowali również abstrakcyjne rzeźby i projekcje video. Zlokalizowane są w różnych miejscach, od ulicy Malczewskiego po Ojcowską, Skarpową i Wyczółkowskiego.

 

Mapa Narracji 2019 - Siedlce. Fot. mat. pras

 

Oraz muzyka

W Forcie Góry Gradowej zlokalizowany będzie klub festiwalowy. Wystąpią tam DJ i twórcy różnych gatunków muzycznych. Obok klubu będzie strefa gastronomiczna, gdzie serwowane będą posiłki zarówno dla wegan i wegetarian, jak i osób wolących mięso. Dodatkowy punkt informacyjny, gdzie dostępne będą mapy oraz festiwalowe pamiątki powstanie w drewnianym domku przy ulicy Kartuskiej 11 (obok biurowca K5). Tam też będzie punkt startowy spacerów z przewodnikiem.

Szczegółowy program festiwalu na stronie narracje.eu

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości