Aktualności

Arie z najsłynniejszych operetek. Gala Wiedeńska w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

Gala wiedeńska. Fot. mat. prasowe Tomczyk Art
Gala wiedeńska. Fot. mat. prasowe Tomczyk Art

W Słupsku, 7 grudnia 2018 r. będzie można posłuchać koncertu z udziałem solistów polskich i europejskich oper.

 

Podczas muzycznego spotkania zaprezentuje się międzynarodowa grupa wokalna, w skład której wchodzą wybitni śpiewacy i instrumentaliści na co dzień koncertujących na deskach polskich i międzynarodowych oper oraz filharmonii.

 

Wykonawcy

Przed świętami Bożego Narodzenia miłośników dobrej muzyki czeka spotkanie ze wspaniałymi solistami operowymi obdarzonymi fantastycznymi głosami. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady.

 

Czego będzie można posłuchać?

Koncert nawiązuje do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa, nie zabraknie popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza", „Baron cygański", „Wesoła wdówka", „Księżniczka czardasza" oraz „Kraina uśmiechu". W repertuarze znajdą się m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem", arię Barinkaya „Wielka sława to żart", duet wszech czasów „Usta milczą, dusza śpiewa" czy polkę „Tritsch-Tratsch".

 

Koncert wiedeński

  • 7 grudnia 2018 r., piątek, godz. 18.30
  • Słupski Inkubator Technologiczny, aula
  • ul. Portowa 13 B
  • bilety – 80 zł

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności