Aktualności

Aparat USG dla najmłodszych pacjentów Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku

$image_alt
Fot. Copernicus

Blisko 3 tys. dzieci co roku przychodzi na świat w Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku, z czego około 300 z nich trafia na oddział intensywnej terapii. To ponad połowa chorych noworodków z całego województwa. To właśnie dla nich, 9 września, Pomorska Fundacja Neonatologii „Dobrze, że jesteś" przekazała aparat USG dla Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

Aparat USG /Fot. Copernicus

Pomorska Fundacja Neonatologii „Dobrze, że jesteś" powstała w 2012 roku przy Oddziale Neonatologii Szpitala im. św. Wojciecha w Gdańsku. Głównym zadaniem fundacji jest poprawa warunków leczenia i rozwoju noworodków oraz wcześniaków, promocja zdrowia oraz organizowanie szkoleń z zakresu neonatologii dla personelu i rodziców wcześniaków. 

W sierpniu po raz drugi odbył się organizowany przez fundację Turniej Golfowy w Pasłęku. Dzięki zeszłorocznej zbiórce i wsparciu fundatorów udało się zebrać środki na urządzenie do przeprowadzenia badania ultrasonograficznego USG, które teraz będzie służyć najmłodszym pacjentom szpitala. Podczas tegorocznego turnieju było wiele niespodzianek i konkursów: m.in. puttowania oraz hole in one, a także sporo atrakcji dla dzieci oraz możliwość poćwiczenia gry w golfa pod okiem trenerów z Professional Golf Association. Odbyła się również licytacja gadżetów, wśród nich były np. prezenty od polskiej reprezentacji piłki nożnej oraz obraz podarowany Fundacji „Dobrze że jesteś" przez Donalda Tuska.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka