Aktualności

Amerykański inwestor otwiera Globalne Centrum Kompetencyjne w Gdańsku

$image_alt
Fot. mat. prasowe UMWP

Początek roku przyniósł do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny. Największy na świecie producent materiałów biurowych, firma Staples otworzy w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. W pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT. Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

Centrum będzie początkowo zatrudniać między innymi specjalistów i konsultantów SAP, e-Commerce i inżynierów telekomunikacji. Wspomniane działy będą odpowiedzialne za poprawę głównych procesów IT w firmie, dbać o ich jakość oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania. Firma planuje wraz z rozwojem zwiększać zatrudnienie oraz tworzyć nowe działy.

Jesteśmy podekscytowani otwarciem nowego Globalnego Centrum Kompetencji w Gdańsku, które przybliży Staples do realizacji celu, jakim jest ułatwianie klientom w całej Europie dostępu do narzędzi, których potrzebują, aby odnieść sukces - powiedział Piotr Kiszkis, dyrektor Staples Poland. – Gdańsk był naturalnym wyborem, jeśli chodzi o lokalizację naszego nowego Centrum, gdyż znajdziemy tu zarówno dobrze wykształconych absolwentów, jak i kadrę wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników przy pracy nad międzynarodowymi projektami w zespołach eksperckich. Czekamy w Staples na energicznych i utalentowanych liderów z wysokim potencjałem.

Fot. mat. prasowe UMWPRyszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego komentuje – Jest mi niezmiernie miło, że firma posiadająca międzynarodowe uznanie i  prestiż, uczyniła Gdańsk miejscem lokalizacji swojej nowej placówki. Ta inwestycja dowodzi, że Gdańsk staje się silnym rozgrywającym w rankingu miejsc atrakcyjnych biznesowo w naszym kraju. Równie mocno cieszy fakt, że firma Staples nie wyklucza dalszego rozwoju polskiej siedziby.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Marcin Grzegory, Project Manager ds. sektora BPO/SSC z Invest in Pomerania dodaje  Inwestycja firmy Staples wzbogaci trójmiejski rynek pracy o ciekawe propozycje i możliwości rozwoju kariery, oraz wzbogaci zdywersyfikowane lokalne środowisko biznesowe o kolejną silną i wartościową markę.

Oferty pracy w nowym Gdańskim Globalnym Centrum Kompetencji znajdują się na stronie:

http://kariera.staplesadvantage.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
Adrian Gonzalez-Ibbitson
PR Manager,  Staples
adrian.gonzalez-ibbitson@staples.com

_______________________________________________________________

O Staples

Staples jest największym na świecie dostawcą materiałów biurowych i trzecim największym internetowym sprzedawcą detalicznym materiałów biurowych. Staples oferuje swoim klientom materiały biurowe, rozwiązania technologiczne, wyposażenie pokoi socjalnych i kantyn, usługi drukarskie, a także całą gamę innych produktów, zapewniając przy tym najwyższe standardy obsługi i sprzedaży online. Firma działa na terenie Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Azji, Australii i Nowej Zelandii. Siedziba firmy znajduje się pod Bostonem. Więcej informacji o Staples (Nasdaq: SPLS) znajduje się pod adresem: www. staples.com.

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest lokalną inicjatywą, która zapewnia bezpłatne usługi dla zagranicznych inwestorów, którzy zainteresowani są realizacją projektów na Pomorzu. Inicjatywa została powołana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorską i Słupską Specjalne Strefy Ekonomiczne, InvestGDA i Agencję Rozwoju Pomorza, która jest koordynatorem działań w ramach inicjatywy. Więcej informacji na: www.investinpomerania.pl.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka