Aktualności

AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Zapisz się do największego biegu ulicznego

Ludzie biegnący
Fot. Maratomania/Labosport.pl

Czwarta edycja popularnej już imprezy, AmberExpo Półmaraton Gdańsk, odbędzie się 5 listopada 2017 r. Biegacze będą zmagać się z dystansem ponad 21 km. Zapisy już trwają.

 

AmberExpo Półmaraton Gdańsk to największy bieg uliczny w Gdańsku. Na tegoroczną edycję organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska, zapewnią 5000 pakietów startowych. Imprezą towarzyszącą półmaratonowi pozostanie bieg na dystansie 5 km, który zadebiutował w ubiegłym roku. Na tę imprezę organizatorzy przewidzieli dodatkowo 1000 miejsc.
 

Biegowe święto Gdańska

– AmberExpo Półmaraton Gdańsk to biegowe święto na ulicach Gdańska, w którym rokrocznie startują tysiące zawodników. Jest to z pewnością powód do dumy – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor zawodów. – Cieszymy się również, że bieg na pięć kilometrów został doceniony przez zawodników i w zbliżającym się sezonie również odbędzie się ten dystans, w ramach którego rozegrana zostanie klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Szczegóły podamy już niebawem. Oczywiście na ten bieg zapraszamy wszystkich zainteresowanych biegaczy, nie tylko reprezentantów przedsiębiorstw – dodał.

Celami półmaratonu są:

  • upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu,
  • promocja Gdańska w kraju i na świecie,
  • propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gdańska i okolic.
     

Start i meta

Strat obu dystansów zostanie zlokalizowany przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy oraz dla kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się, co pozwoli zawodnikom porównać swoje wyniki rok do roku. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy. W zeszłym roku wśród panów triumfował Paweł Ochal z czasem 1:07:35, a wśród pań najszybsza była Olga Ochal (1:16:41).

Meta, półmaratonu, jak i „Biegu na Piątkę", zostanie zlokalizowana w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali AmberExpo. To właśnie tutaj zostanie znajdować się będzie centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. W tym miejscu dzięki telebimowi, kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu i jak co roku, zupełnie nieodpłatnie najmłodsi będą mogli wybawić się w strefie dziecka.

Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk oraz na Bieg na Piątkę.

 

AmberExpo Półmaraton Gdańsk

  • 5 listopada 2017 r.
  • start i meta AmberExpo – ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk

Zobacz: AmberExpo Półmaraton Gdańsk

AmberExpo_logo

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości