Aktualności

Alexander Mann Solutions w Gdańsku

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/pressmaster

W związku z planami dynamicznego rozwoju firmy w roku 2015, Alexander Mann Solutions (AMS), pionier w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych, podjął decyzję o rozwoju firmy w Polsce. Jako projekt pilotażowy, AMS planuje otwarcie w Gdańsku oddziału regionalnego, ukierunkowanego na wsparcie wewnętrzne firmy w zakresie rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów.

Jeśli klimat inwestycyjny oraz decyzja o wsparciu finansowym w ramach Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej ze strony polskiego rządu będą dla nas przychylne, rozważamy możliwość rozbudowy biura regionalnego do statusu centrum usług, podobnego do naszego centrum w Krakowie. Wówczas, liczba zatrudnień szybko wzrosłaby nawet do 300 osób, a zakres świadczonych usług objąłby wsparcie naszych globalnych klientów, co zapewne przyczyniłoby się do wzrostu atrakcyjności Trójmiasta w oczach potencjalnych inwestorów. Stworzylibyśmy miejsca pracy dla osób, których pasją jest praca w szeroko pojętym HR, rekrutacji, zarządzaniu talentami oraz administracji okołorekrutacyjnej. Będziemy mogli zapewnić pracę w wielu językach, a przede wszystkim kontakt z kandydatami oraz środowiskiem pracy na rynkach Europy. Mamy szczerą nadzieję, że klimat inwestycyjny okaże się przyjazny i będziemy mogli kontynuować naszą ekspansję w Polsce, a przede wszystkim w Gdańsku – powiedziała Jolanta Gantkowska, dyrektor zarządzający Alexander Mann Solutions w Polsce.

Biuro regionalne AMS na początku będzie zatrudniać na stanowiska w wewnętrznych działach wsparcia oraz zaproponuje program rozwojowy dla osób bez doświadczenia w szeroko pojętej rekrutacji. Proces decyzyjny merytorycznie i organizacyjnie od początku aktywnie wspiera inicjatywa Invest in Pomerania, w szczególności Agencja Rozwoju Pomorza oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej merytorycznej współpracy z zespołem Invest in Pomerania. Od samego początku otrzymujemy wiele cennych informacji, które poparte są praktyczną wiedzą i znajomością rynku Trójmiasta. Jedną z podstawowych wartości Alexander Mann Solutions jest działanie z pasją i taką samą wartość na pewno rozpoznajemy we współpracy z zespołem Invest in Pomerania. W związku z tym, mam szczerą nadzieję, że nasz projekt zakończy się sukcesem i Alexander Mann Solutions na stałe zagości na mapie sektora BPO/SSC w Trójmieście – twierdzi Jolanta Gantkowska.

Najlepszy pracodawca
Misją firmy jest wsparcie klientów w pozyskiwaniu najbardziej utalentowanych pracowników w oparciu o wspólne przekonanie, że ludzie są podstawą sukcesu. Firma oferuje swoim klientom szeroki wachlarz innowacyjnych usług z zakresu zarządzania talentami, outsourcingu i konsultingu. Kompleksowe działania w obszarze zasobów ludzkich, wspieranie rozwoju pracowników i koncentrowanie uwagi na obszarze well-being (dobrostanu) zaowocowały otrzymaniem po raz piąty z rzędu nagrody Inwestor w Kapitał Ludzki. W 2013 r. firma AMS otrzymała nagrodę Komunikatywny Pracodawca za promowanie otwartej komunikacji pomiędzy pracownikami i ich przełożonymi. Również w 2013 r. AMS otrzymał nagrody w dwóch kategoriach – Best Employer of the Year – BPO/Outsourcing oraz Best BPO firm of the year. W 2014 oraz 2015 AMS otrzymał wyróżnienie Great Place to Work.

Alexander Mann Solutions jest firmą międzynarodową, która swoją pionierską działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych (ang. RPO – Recruitment Process Outsourcing) rozpoczęła w 1996 r. w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia blisko 3 tysiące osób na całym świecie i świadczy usługi rekrutacyjne dla klientów w ponad 80 krajach. Siedzibą główną firmy jest Londyn, 5 głównych centrów biznesowych zlokalizowanych jest w Bracknell, Krakowie, Manili, Cleveland oraz Belfaście. AMS konsekwentnie kontynuuje wdrażanie strategii wzrostu zarówno globalnie, jak i na rynku lokalnym w Polsce. Największą siedzibą Alexander Mann Solutions w Polsce jest Centrum Usług w Krakowie, które wspiera ponad 45 klientów w 24 krajach w obszarze EMEA. Klientami są ogólnoświatowe, rozpoznawalne marki z sześciu sektorów, m.in. bankowości inwestycyjnej, przemysłu obronnego, energetyki, sektora paliwowego, IT. Liczba zatrudnionych w centrum biznesowym w Krakowie wzrosła z 5 osób w 2005 r. do ponad 700 pracowników pod koniec 2014 r. AMS dostarcza kompleksowe usługi rekrutacyjne dla klientów z sektora BPO/SSC czy sektora bankowości na terenie Wrocławia, Warszawy a także innych miast Polski.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywa powstała w roku 2011 na podstawie analizy atrakcyjności inwestycyjnej przygotowanej przez PwC. W efekcie powstał unikatowy system obsługi inwestorów zagranicznych działający na podstawie bliskiej współpracy pomiędzy członkami Invest in Pomerania. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy.

Opr. BMG

view szablon artykułu

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej