Aktualności

Aktywuj się w Maratonie

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Zamierzasz wziąć udział w PZU Gdańsk Maraton? Jeśli tak, to już warto zacząć trenować pod okiem profesjonalisty, gdyż pierwszego dnia rejestracji do udziału w nim zapisało się ponad 1000 biegaczy. Projekt Aktywuj się w Maratonie to oferta skierowana dla biegaczy, która łączy praktykę i teorię. Treningi poprowadzi Radosław Dudycz – maratończyk, zdobywca tytułów Mistrza Polski. Pierwszy z nich odbędzie się na molo w Gdańsku-Brzeźnie, 25 stycznia 2015 r., o godz. 9.00.

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu  – w środy o godz. 17.00  i  niedziele o godz. 9.00. W zależności od ilości i poziomu wytrenowania biegaczy nastąpi ich podział na dwie grupy początkującą i zawansowaną. Pod okiem mistrza oraz wykwalifikowanych trenerów, każdy z biegaczy będzie mógł realizować zadania treningowe i korygować swoje niewłaściwe nawyki ruchowe. Różnorodność zastosowanych środków i metod treningowych sprawi, że zajęcia będą ciekawe i efektywne. 

Trening maratoński wymaga systematyczności, cierpliwości, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Dzień startu w maratonie to zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań. Biegacz powinien mieć niezbędną wiedzę dotyczącą tego procesu. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z ogólnodostępnych treningów biegowych, cyklu wykładów z zakresu treningu, diety czy najczęstszych kontuzji biegacza.

Wspólnym celem trenerów i uczestników zajęć jest start w 1. PZU Gdańsk Maratonu. Oferta Aktywuj się w Maratonie jest skierowana przede wszystkim do osób, które posiadają przynajmniej roczny staż treningowy i mają doświadczenie startowe. Organizatorzy maratonu zachęcają do udziału początkujących biegaczy, którzy chcą poznać zasady treningu biegowego. Tegoroczny projekt może być bowiem początkiem przygotowań do kolejnych edycji  PZU Gdańsk Maratonu.

Raz w miesiącu organizowane będą otwarte wykłady o tematyce biegowej w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, ul. 3 Maja 25 a, sala nr A 1, parter. Pierwszy wykład odbędzie się 23 stycznia 2015 r., o godz. 18:00.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Aktywuj się w Maratonie

  • treningi będą się odbywać w środy o godz. 17.00 i niedziele o godz. 9.00 na molo w Gdańsku-Brzeżnie  – zajęcia będą trwać 90-150 min, zbiórka 15 minut wcześniej. 
    W przypadku złych warunków atmosferycznych miejsce zbiórki może ulec zmianie. Aktualne informacje o miejscu zbiórki dostępne będą na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku
  • wykłady otwarte będą organizowane raz w miesiącu w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, ul. 3 Maja 25 A, sala nr A 1, parter. Terminy pozostałych wykładów będą podawane na bieżąco na stronie pzugdanskmaraton.pl.
  • regulamin projektu oraz harmonogram treningów pobierz tutaj 

Więcej infromacji  o projekcie na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

 


Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości