Aktualności

Akrobacje na Darze Młodzieży

$image_alt
Fot. Magdalena Michalska

Rywalizacja na 23-metrowej linie zawieszonej między rejami statku, 25 metrów nad ziemią – tak będą wyglądać pierwsze mistrzostwa Red Bull Slackship Najlepsi na świecie slacklinerzy z Niemiec, USA i Brazylii, zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży, w Gdyni, w sobotę, 11 lipca. Wstęp jest wolny.

Zawody Red Bull Slackship są połączeniem takich dyscyplin jak trickline i highline. Trzy rundy rywalizacji, oceniane przez grono sędziów, wyłonią mistrza Red Bull Slackship. Dyrektorem sportowym zawodów jest Niemiec, Lukas Irmler, należący do elity slacklinerów. Do Irmlera należą między innymi dwa rekordy Guinessa, liczne rekordy longline'owe oraz wiele niesamowitych trików wykonanych przez niego po raz pierwszy na świecie. Publiczność może spodziewać się zapierających dech w piersiach akrobacji oraz emocji na najwyższym poziomie w przepięknej, unikalnej scenerii.

Slackline powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych, XX w., w dolinie Yosemite, w Kalifornii. Jest to zabawa polegająca na utrzymywaniu równowagi i chodzeniu po łańcuchach parkingowych, która przerodziła się w robienie trików na rozpiętej między drzewami taśmie. Z roku na rok zdobywała coraz więcej entuzjastów, aż stała się międzynarodowym sportem uprawianym w dziesiątkach krajów, a łańcuchy parkingowe zastąpiły kilkudziesięciometrowe taśmy zawieszone nad kanionami, stadionami, ulicami czy budynkami. Slackline staje się coraz bardziej popularny także w Polsce, a amatorzy tego sportu, chodzący po taśmach rozwieszonych między drzewami w parkach stają się powszechnym widokiem. Jest to dyscyplina, którą może uprawiać każdy, bez względu na wiek, wysportowanie czy płeć.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔


Red Bull Slackship

  • 11 lipca 2015 r.
  • Dar Młodzieży
  • Gdynia
  • wstęp wolny

Więcej informacji na www.redbull.pl/slackship.

 

 

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości