Aktualności

91 milionów złotych na budowę i modernizację dróg lokalnych

Uroczystość podpisania umów o dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pomorskich projektów dotyczących dróg lokalnych
Magdalena Gryko, burmistrz Kępic oraz marszałkowie Wiesław Byczkowski i Mieczysław Struk. Fot. Sławomir Lewandowski

Już w przyszłym roku kolejne 52 projekty drogowe z Pomorza zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Umowy w tej sprawie podpisali w środę, 28 września 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

Na realizację projektów „drogowych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, województwo pomorskiego dysponuje kwotą 21 mln euro. W ramach konkursu, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Pomorskiego, do samorządu wpłynęło 186 projektów dotyczących „budowy lub modernizacji dróg lokalnych" na łączna kwotę ponad 200 mln zł. Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się 175 projektów, na łączną kwotę dofinansowania ponad 191 mln zł.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu i dostępnej alokacji możliwe jest sfinansowanie 76 najlepiej ocenionych projektów, których dofinansowanie wynosi ponad 91 mln zł. W środę podpisane zostały 52 umowy na kwotę dofinansowania blisko 65 mln zł.

Pozostałe umowy zostały podpisane w Wejherowie podczas XXVI sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego lub będą podpisane w terminie późniejszym.

 

Wykaz wszystkich projektów wybranych do dofinansowania
i mieszczących się w limicie środków

(na czerwono zaznaczone podmioty, które nie będą podpisywać umów 28 września)

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka