Aktualności

52. Bieg Westerplatte

$image_alt

Bieg Westerplatte w Gdańsku odbędzie się 13 września 2014 r. W tym roku na liście startowej znalazło się ponad 3 tysiące zawodników. Start i meta 10-kilometrowego biegu, ze względu na remontowe prace drogowe, będą miały miejsce na Westerplatte.
Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z Kenii, Białorusi, Niemiec i całej Polski. Zaprasza prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Radio Gdańsk.
 
Trasa 10-kilometrowego biegu w tegorocznej edycji została zmieniona z powodu drogowych prac remontowych. Tym razem start i meta będą miały miejsce na Westerplatte.
 
 
Bieg ma formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymają czeki na łączną kwotę ponad 20 tys. zł. Wartość nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, wynosi 10 tys. zł. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Zmagania biegaczy śledzić można zarówno bezpośrednio podczas biegu oraz na antenie Radia Gdańsk.
Fot. mat. prasowe MOSiR Gdańsk

 
52. Bieg Westerplatte
13 września 2014 r., sobota, godz. 11.00
Westerplatte – Gdańsk – Westerplatte
 
Zobacz:
 
 
Opr. BMG
 
view szablon artykułu