Aktualności

3 sceny, 32 wykonawców, plaża, morze, koc i… Festiwal polskiej muzyki niezależnej w Gdańsku

Fląder Festiwal na plaży w Gdańsku-Brzeźnie
Fot. mat. prasowe festiwalu na Facebooku

Podczas dwóch dni, na trzech scenach na pięknej plaży, niedaleko molo w Gdańsku-Brzeźnie, będzie można przeżyć niesamowitą muzyczną ucztę. Koncerty są doskonałą okazją do promocji polskiej muzyki niezależnej i niekomercyjnej. Wstęp – wolny.

 

Fląder Festiwal – muzyczny, letni festiwal odbywający się na plaży w Gdańsku Brzeźnie od 2003 r. To już tradycja – sceny na plaży, na których występują zespoły z całego kraju oraz połączenie wielu stylów, począwszy od rocka, poprzez blues, folk, jazz, muzykę improwizowaną, a skończywszy na przeróżnych odcieniach muzyki elektronicznej.

 

O festiwalu

Festiwal jest jedną z bardziej rozpoznawalnych imprez tego typu w kraju oraz jednym z większych ogólnopolskich festiwali muzycznych. Spośród wielu propozycji w Trójmieście  Fląder wypełnia zapotrzebowanie wielu słuchaczy w różnym wieku ze względu na różnorodność stylów i doświadczenie występujących artystów.

 

Artyści

Zasadą festiwalu jest też to, że artyści pojawiają się na scenie tylko raz. Co roku jest całkowicie nowy line-up, więc tym bardziej warto posłuchać występujących, bo taka okazja może nie pojawić się prędko.

W trzynastu edycjach Festiwal gościł ponad 250 różnorodnych wykonawców, a wśród nich m.in.: Lao Che, Pink Freud, Komety, Kobiety, Armia, Tzn Xenna, Moskwa, Ścianka, Apteka, Wojtek Mazolewski Quintet, Ørganek, , Bajzel, Bielizna, Trupa Trupa, Tymon Tymański and Transistors, Po Prostu, Dr Misio, Ed Wood, Von Zeit, Oczi Cziorne, Wulkan, Szelest Spadających Papierków, Gypsy Pill, Orange The Juice, Bubble Chamber, Plebania, Butelka, Towary Zastępcze, 100 Tvarzy Grzybiarzy, Radio Bagdad, Chassis, Pedal Distorsionador, Judy's Funeral, Są Gorsi.

 

Festiwalowe sceny

Tegoroczna edycja  to trzy sceny na plaży:

  • I scena: plaża, wejście 51
  • II scena: Gruba Ryba
  • III scena: Bar 52, wejście 52

 

Komunikacyjna atrakcja

Na potrzeby Fląder Festiwalu rusza specjalna linia komunikacyjna, zabytkowy tramwaj, który będzie dowoził uczestników z Gdańska Głównego na miejsce imprezy. Na pokładzie muza na żywo.

 

 

14 Fląder Festiwal

  • 16-17 czerwca 2017 r., piątek-sobota
  • plaża w Brzeźnie
  • Gdańsk
  • więcej: Fląder Festiwal 

 

 

 

 

view szablon artykułu