Aktualności

3. edycja Energa Sailing

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ Oleksiy Mark

8 miast, 800 uczestników, 6300 godzin zajęć – tak przebiegać będzie największy w Polsce program edukacji żeglarskiej skierowany do uczniów szkół podstawowych. Nabór do projektu dla szkół potrwa do 21 lutego 2015 r., a dla rodziców do 22 lutego 2015 r.

Energa Sailing obejmuje teoretyczne oraz praktyczne zajęcia, których celem jest przybliżenie uczniom podstaw żeglarstwa oraz zachęcenie ich do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportu. Projekt jest częścią programu społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Energa. Oferta Energa Sailing w klasie optimist adresowana jest do dzieci w wieku 7-9 lat ze Szczecina, Gdyni, Sopotu, Olsztyna, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Pilotażowa propozycja skierowana dla trochę starszych w wieku 9-11 lat, którzy w ośrodkach w Warszawie i Sopocie będą mogli spróbować swoich sił w windsurfingu.

To już trzeci raz, kiedy podejmujemy próbę zaszczepienia w młodych ludziach żeglarskiej pasji – jak mówi Maciej Ruwiński, z Grupy Energa, koordynator programu. Poprzednie edycje Energa Sailing zakończyły się sukcesem. Jestem pewien, że i tym razem trafimy do szerokiego grona młodych entuzjastów tego sportu. Z roku na rok rozwijamy nasz projekt, tym razem dołączają do niego dwa kolejne miasta, a ponadto prowadzony będzie pilotaż w windsurfingu. Mamy więc atrakcyjną propozycję dla dzieci, które chciałyby rozpocząć przygodę z żaglami – dodaje. 

Liczba uczestników w każdym ośrodku to 100 osób w klasie Optimist i 50 w klasie Windsurfing. Połowa z tych miejsc zostanie przydzielona na podstawie internetowych zgłoszeń rodziców zainteresowanych dzieci, a pozostałe miejsca otrzymają wybrane szkoły podstawowe. W celu dokonania zgłoszenia indywidualnego, rodzic lub opiekun powinien skontaktować się z regionalnym koordynatorem Energa Sailing, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, który wraz z listą i danymi kontaktowymi koordynatorów, dostępny jest na stronie www.edu.energasailing.pl. Każda szkoła, która chce wziąć udział w programie powinna nadesłać list motywacyjny, w którym uzasadni chęć udziału w programie.

Decyzje o kwalifikacji wybranych szkół podejmie regionalny koordynator programu. Nauczyciele z zakwalifikowanych szkół wezmą udział w szkoleniu, które umożliwi im zdobycie licencji młodszego instruktora żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz certyfikatu asystenta instruktora żeglarstwa. Dodatkowo nauczyciele ze wszystkich zgłoszonych szkół zostaną przeszkoleni z zakresu bezpieczeństwa nad wodą i zdrowego stylu życia. Materiały dydaktyczne sporządzone specjalnie na potrzeby działań edukacyjnych zostaną przygotowane i dostarczone do szkół przez Polski Związek Żeglarski. Po zakończeniu etapu teoretycznego, rozpocznie się cykl zajęć na wodzie, podczas których uczestnicy, będą mieli okazję poznać praktyczną stronę żeglarstwa.

W województwie pomorskim patronat nad Energa Sailing objął Przemysław Miarczyński. Znani sportowcy poprowadzą niektóre zajęcia oraz wezmą udział w wielkim finale Energa Sailing Cup w Sopocie. Patronami programu windsurfingowego zostali Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski.

Projekt Energa Sailing, realizowany we współpracy z  Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, doceniono podczas VI Pomorskiej Gali Żeglarskiej, na której Grupa Energa została nagrodzona Kryształowym Żaglem w kategorii Mecenas Pomorskiego Żeglarstwa. Natomiast Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski przyznał programowi Złotą Omegę w kategorii Impreza – Wydarzenie Roku 2014. 

Więcej o programie na stronie Energa Sailing.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Energa Sailing

  • nabór dla szkół do 21 lutego 2015 r.
  • nabór dla rodziców do 22 lutego 2015 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc
  • nabór do 22 lutego 2015 r.

Osobą kontaktową jest Maciej Szafran koordynator programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing

  • Polski Związek Żeglarski
  • al. ks. J. Poniatowskiego 1
  • 03-901 Warszawa 
  • tel.  502 936 430
  • e-mail: m.szafran@pya.org.pl

 

Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości