Aktualności

157 dzieci z terenów poszkodowanych w nawałnicy wypoczywa nad morzem

Dzieci z terenów poszkodowanych w nawałnicy na kolonii w Gdańsku, spotkanie z marszałkiem
Fot. Ryszard Hurka

Do Gdańska przyjechały dzieci z 6 gmin dotkniętych nawałnicą. Młodzi ludzie spędzą ostatnie dni wakacji na zabawach, grach edukacyjnych i odpoczynku. Marszałek odwiedził kolonistów we Wrzeszczu.

 

Na koloniach nad morzem wypoczywają młodzi ludzie, którzy w sierpniu przeżyli trudne chwile. Koloniści wrócą do domów 1 września.

 

Jak wypoczywają dzieci?

Dla kolonistów przygotowano zajęcia w Europejskim Centrum Solidarności, zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, rejs tramwajem wodnym, wycieczkę do zoo. Zaplanowano również sporo rozrywki i zabawy – zajęcia w Centrum Hewelianum, seans filmowy, zabawy w Loopies World i zajęcia sportowe w Klubie Sportowym Politechniki Gdańskiej. Nie zabraknie również plażowania i kąpieli morskich. Dzieci mają zapewnioną opiekę pedagogiczną i – jeśli zajdzie taka konieczność – wsparcie psychologiczne.

 

Spotkanie kolonistów z marszałkiem województwa pomorskiego

Z dziećmi przebywającymi w schronisku młodzieżowym we Wrzeszczu, 30 sierpnia 2017 r. spotkał się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Koloniści otrzymali od marszałka przybory szkolne, klocki, puzzle, gry planszowe i piłki. Młodzież z wielką radością opowiadała o atrakcjach ostatnich dni i chwaliła się osiągnięciami sportowymi. Niektórzy z nich pierwszy raz byli w Gdańsku i pierwszy raz widzieli morze. 

 

 

Skąd przyjechały dzieci?

Dzieci pochodzą z gmin: Brusy, Chojnice, Czersk Dziemiany, Lipusz i Studzienice. Ich pobyt jest możliwy dzięki współpracy wielu podmiotów oraz ludzi dobrej woli. Pomysł narodził się z inicjatywy grupy powstałej na Facebooku po nawałnicy. Wakacyjny wypoczynek był możliwy dzięki Gdańskiemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża i współpracy marszałka województwa pomorskiego, wojewody pomorskiego, Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz pomocy wielu instytucji.

 

 

view szablon artykułu