Aktualności

„Sąd Ostateczny” i książkowe mole

$image_alt

Za nami kolejny dzień z pomorskimi instytucjami kultury na Jarmarku św. Dominika – tym razem na Targu Węglowym, gdzie stanęło tegoroczne stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, zaprezentowało się Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie" – tak można by podsumować dzisiejszą prezentację Muzeum Narodowego w Gdańsku, które gościom jarmarku postanowiło przybliżyć jedno z wybitniejszych dzieł malarskich znajdujące się w posiadaniu pomorskich instytucji – „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Odwiedzając nasze stoisko można było nie tylko zapoznać się z szeroką ofertą wszystkich oddziałów MNG, ale także obejrzeć film znakomitego reżysera, Lecha Majewskiego, na temat sławnego obrazu.

Ponadto na stoisku można było wymienić bilet wstępu poświadczający odwiedziny w dowolnym oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku na ciekawe nagrody i muzealne pamiątki.

O atrakcje dla najmłodszych zadbali tym razem pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Czekały na nich warsztaty plastyczne, podczas których dzieci własnoręcznie wykonywały znaczki i przypinki. Wraz z Molikiem, biblioteczną maskotką, mogły dowiedzieć się czym jest Karta  do Kultury, jak można ją zdobyć i jakie przynosi to korzyści. Do swojej dyspozycji miały również tablety z interaktywnymi bajkami oraz trójwymiarowe kolorowanki. A ci, którym atrakcji było mało, mogli wziąć udział w miejskiej grze „Tajemnice bibliotecznego kota".

Dodatkowo na wszystkich chętnych, przed naszym pawilonem czekały leżaki i stojaki z książkami, które można było „skonsumować" na miejscu, lub wymienić w ramach akcji „Bookcrossing: Wymień się książką"  

Kto następny?

Jutro, 7 sierpnia, Teatr Muzyczny, śpiewająco rozdawać będzie nagrody m.in. w konkursie „Jaka to melodia", a dzień później, 8 sierpnia, będzie można poczuć się niczym aktor na deskach teatru, przymierzając kostiumy teatralne, które zaprezentuje Teatr Wybrzeże. Tu również do zdobycia będą gadżety i nagrody – bilety na spektakle!

Przypominamy, że stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez cały Jarmark św. Dominika promuje podległe samorządowi województwa instytucje kultury, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, jak i partnerów województwa, a także pomorskie kulinaria, turystykę i projekty unijne. Na dzieci, młodzież, wszystkich mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji – zapraszamy do naszego stoiska codziennie do 16 sierpnia, w godz. 11.00-19.00  na Targ Węglowy w Gdańsku.

Zobacz również:

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności