Aktualności

„Potrzebujemy Polski” – ambasador Francji z wizytą u marszałka województwa

Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji w Gdańsku, Pierre Lévy, ambasador Francji w Polsce i Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego
Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji w Gdańsku, Pierre Lévy, ambasador Francji w Polsce i Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Fot. Małgorzata Pisarewicz

O dobrych relacjach pomorsko-francuskich mowa była podczas spotkania marszałka Mieczysława Struka z Pierre Lévym, ambasadorem Francji w Polsce. W spotkaniu, które odbyło się 10 listopada 2016 r., wziął również udział Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji w Gdańsku, który od 24 lutego wspiera oficjalnie kontakty polsko-francuskie.

Spotkanie w Gdańsku z marszałkiem województwa pomorskiego było pierwszą oficjalną wizytą protokolarną ambasadora, który 28 września 2016 r. złożył listy uwierzytelniające Prezydentowi RP.

Obie strony zapewniły o wsparciu współpracy pomorsko- francuskiej, szczególnie na polu gospodarki i branż wiodących Pomorza (technologii offshore, logistyki, ICT, ekoenergetyki i technologii medycznych). Rozmówcy podkreślili rolę Unii Europejskiej, szczególnie w kontekście aktualnych wydarzeń europejskich i światowych, min. wyborów prezydenckich w USA czy brytyjskiego Brexitu.

Pierre Lévy weźmie dziś jeszcze udział w uroczystościach na Wojskowym Cmentarzu Francuskim w Gdańsku.

Kolejne spotkanie z ambasadorem zaplanowane jest na 13 grudnia, kiedy to Konsul Honorowy w Gdańsku oficjalnie odbierze nominację.

view szablon artykułu