Aktualności

„Po kłębku do nitki“, czyli jak zbudować własny styl w projektowaniu

$image_alt
Fot. źródło: www.centrumdesignu.gdynia.pl

Jakie są obecne trendy w projektowaniu? Jak zbudować swój niepowtarzalny styl? W weekend 9-10 maja 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia projektanci Jan Bajtlik oraz Syfon Studio opowiedzą o współczesnych tendencjach i własnych doświadczeniach, a także zmierzą się z tematem indywidualnego sposobu projektowania. Centrum Designu Gdynia zaprasza do gorącej dyskusji.

W ramach sobotniego wykładu „Po kłębku do nitki" uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie trendy panują obecnie w projektowaniu. Będzie to również okazja do dyskusji na temat różnych stylów – od opartego na proporcjach, tzw. gridach i matematyce (Swiss Design, Bauhaus, Szkoła Międzynarodowa) aż po projektowanie czerpiące z tradycji malarskich (Polska Szkoła Plakatu, tradycje hipisowskie, punkrockowe w projektowaniu, David Carson, Wolfgang Weingart). Projektanci podpowiedzą jak tworzyć odrębny, rozpoznawalny styl w oparciu o bieżące kierunki w branży.

Podczas warsztatów podjęta zostanie próba znalezienia właściwej korelacji pomiędzy tym, co ustawione a co namalowane. Młodzi adepci sztuk graficznych stworzą plakaty odpowiadające na hasło: zakaz pływania. Dwudniowe wydarzenie dedykowane jest młodym grafikom stawiającym pierwsze zawodowe kroki, studentom kierunków związanych z projektowaniem graficznym oraz amatorom zainteresowanym tematem.

O prowadzących:
 „Po kłębku do nitkiJan Bajtlik projektuje m.in. książki dla dzieci, plakaty, ilustracje oraz prowadzi warsztaty typograficzne dla najmłodszych. Ilustrował między innymi w „Time Magazine", „The New York Times" i „Gazecie Wyborczej". Syfon Studio założyli Urszula Janowska i Filip Tofil. Zajmują się interakcją wizualną. Ich prace były nagradzane m.in: na Biennale Plakatu w Boliwii, w konkursach Projekt Roku 2013 i Galeria Plakatu AMS oraz na ISPC Skopje i Poster Festival Ljubljana.

Program:
wykład

9 maja, godz. 11.00-12.30, Laboratorium Innowacji Społecznych (wstęp wolny)
warsztat
9-10 maja, Prototypownie, PPNT Gdynia (zapisy zakończone)

Miejsce:
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (Budynek IV)
al. Zwycięstwa 96/98 (SKM Gdynia Redłowo)

Więcej informacji o projekcie i prowadzących spotkanie znajduje się na stronie Centrum Designu Gdynia.

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności