Aktualności

„O dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów” w Gdyni

$image_alt
Fot. ©Depositphoto sedhar yuralaits

Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką rozwiązywania sporów i mediacji do udziału w szkoleniu „Houston mamy problem!... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów". Spotkanie odbędzie się 26 maja 2015 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W trakcie spotkania w praktyce zaprezentujemy dostępne i popularne metody rozwiązywania sporów, w szczególności omówimy zagadnienia mediacji, arbitrażu i postępowania sądowego. Na podstawie wybranych przykładów pokażemy alternatywne metody rozwiązywania różnych sytuacji konfliktowych. Przedstawimy mocne i słabe strony procesu mediacji, arbitrażu i postępowania sądowego, a także praktyczne porady odnośnie unikania sytuacji konfliktowych i właściwego zabezpieczenia swoich interesów w relacjach z kontrahentem.

Jeśli w przeszłości przydarzyły się spory z klientem lub chcesz wiedzieć jakie są drogi rozwiązywania biznesowych konfliktów to szkolenie jest dla Ciebie! Przyjdź i dowiedz się:

 • Czy mediacja przerywa bieg przedawnienia?
 • Ile kosztuje mediacja?
 • Czy każdy może być mediatorem?
 • Kiedy warto skorzystać z tej formy rozwiązywania sporów?

Szkolenie „Houston mamy problem!... czyli o dobrych i złych praktykach rozwiązywania sporów" są realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie oraz w szkoleniu jest bezpłatny.

 Program szkolenia:

9.45-10.00

 • Rejestracja

10.00

 • Powitanie

10.15

 • „Lepiej zapobiegać, niż leczyć" – jak właściwie kształtować swoją sytuację prawną, kiedy podpisujemy umowę, oraz w trakcie  jej realizacji.

11.30

 • Przerwa

11.45

 • „Być Dalajlamą w świecie Gordonów Gekko"- jak przygotować się do procesu efektywnego procesu negocjacji lub mediacji z drugą stroną oszczędzając swój czas i pieniądze.

13.00

 • Przerwa

13.15  

 • Case study „Okiem adwokata i mediatora"- przedstawienie dwóch punktów spojrzenia na sytuację konfliktową pomiędzy przedsiębiorcami wraz z analizą kosztowności i efektywności dostępnych metod jej rozwiązania.

14.45

 • Podsumowanie. Pytania i odpowiedzi.

15.00

 • Zakończenie

Prowadzący:

Magda Bellwon – mediator, trener umiejętności mediacyjnych, wykładowca. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim, Podyplomowe Studium z Mediacji, Negocjacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy i warsztaty z zakresu mediacji i polubownych metod rozwiązywania sporów. Od ośmiu lat praktykujący mediator, wpisany na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku w sprawach cywilnych i karnych. Właścicielka firmy „Conseo", zajmującej się prowadzeniem mediacji, negocjacji oraz szkoleń z zakresu mediacji, komunikacji i negocjacji.

Anna Kujaszewska – adwokat, w latach 2010-2012 odbyła aplikację adwokacką w Pomorskiej Izbie Adwokackiej. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego oraz podatkowego. Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym, handlowym i karnym. Ekspert merytoryczny Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość".

Szkolenie odbędzie się w 26 maja, w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Al. Zwycięstwa 96/98, w sali F0.17 w budynku IV (wejście w nowej części Parku)

Zarejestruj się online

Jak dojechać:

Oprac. BK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości