Aktualności

„Na plasterki!”, czyli urodziny Janusza Christy

$image_alt
Fot. mat. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na nietypową imprezę urodzinową w sopockim Grodzisku. W niedzielę 19 lipca 2015 r. odbędzie się święto Janusza Christy. W tym dniu w 1934 roku urodził się autor kultowej serii komiksów o Kajku i Kokoszu. Twórca ten prawie całe swoje życie związał z Sopotem, dlatego też wydarzenie zaplanowano w sopockim oddziale muzeum, „Grodzisku".

Naszą imprezą chcemy przybliżyć prace artysty, oddać mu hołd oraz w jej trakcie dobrze się bawić. Przygotowaliśmy bowiem mnóstwo atrakcji komiksowo-archeologicznych. – tak na imprezę zapraszają organizatorzy. W obchodach wezmą udział między innymi: Paulina Christa – wnuczka artysty, Wojtek Łowicki – promotor komiksu i dyrektor Toruńskiego Festiwalu Komiksu „DwuTakt", Bogdan Ruksztełło-Kowalewski – dyrektor Bałtyckiego Festiwalu Komiksu oraz pasjonaci twórczości Christy skupieni wokół bloga „Na plasterki!!!". Zaprezentują oni pokaz multimedialny „Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża..., czyli jak Christa wyprzedził Gwiezdne Wojny".

W ramach imprezy będzie można zwiedzić wystawę czasową „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia" oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami (m.in. Bitwa Komiksowa), wykładach i warsztatach, przygotowanych zarówno dla starszych, którzy już poznali twórczość Janusza Christy, jak i dla młodszych, którzy dopiero zagłębiają się w świat dzielnych wojów Kajka i Kokosza.

Program:

  • 12.00-12.45 Konkurs komiksowy wiedzy o Kajku i Kokoszu i ich twórcy Januszu Chriście (Konkurs głównie dla dzieci. prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)
  • 13.00-14.00 Warsztaty rysowania komiksu (prowadzi Bogdan Ruksztełło-Kowalewski)
  • 14.00-15.00 Turniej łuczniczy o Garnek Lubawy
  • 15.00-16.30 Pokaz multimedialny twórców bloga „Na palsterki!!!", pt. „Dawno, dawno temu w Wieczorze Wybrzeża, czyli o tym jak Christa o pięć lat wyprzedził pomysły Gwiezdnych Wojen!" (prowadzą: Kapral i Łamignat)
  • 16.30-17.00 Bitwa Komiksowa (rysowanie na czas na zadany temat. Konkurs z nagrodą główną, otwarty dla wszystkich. prowadzą: Paulina Christa i Wojtek Łowicki)
     

Urodziny Janusza Christy na Grodzisku

  • Miejsce: Skansen „Grodzisko", Sopot, ul. Haffnera 63
  • Czas: 19 lipca 2015, od godziny 12.00 do 17.00
  • Udział: wstęp bezpłatny, dorośli kupują bilet ulgowy – 6zł

 

 

 

Oprac. BK

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości