Aktualności

Krzyżacy kontra Kociewiacy w Gniewie

$image_alt
Fot. mat. promocyjne

Pokazy rzemiosła dawnego, pojedynki na miecze i instrumenty, prezentacja kulinariów i napitków regionalnych, koncerty oraz spektakle to tylko nie liczne z atrakcji, jakie czekają na tych, którzy 26 lipca 2015 r. zawitają na rynek starego miasta w Gniewie z okazji Festiwalu Krzyżacy kontra Kociewiacy.

Festiwal Dziedzictwa Regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy to przedsięwzięcie kulturalne, którego celem jest ukazanie dorobku i potencjału historycznego oraz kulturowego Kociewia.

Organizatorzy pragną ukazać dwa filary, na których opiera się tożsamość mieszkańców regionu – historię, a przede wszystkim początki miasta, z którymi wiąże się obecność na tym terenie Krzyżaków oraz folklor, czyli tradycję kociewską kształtowaną przez mieszkańców tej ziemi przez lata.

Podczas imprezy na rynku starego miasta odbywać się będą spektakle historyczne, występy zespołów folklorystycznych, prezentacje kunsztu rycerskiego, zwyczajów kociewskich, mody regionalnej, serwowane będą średniowieczne i tradycyjne kociewskie jadło i napoje. Będzie to dzień wyjątkowych zmagań tradycji krzyżackiej i kociewskiej, podany w zabawowej formie, która zarówno dla turystów, jak i mieszkańców będzie z pewnością źródłem wielkiej radości i niezapomnianych wrażeń.

W programie :
• barwny korowód traktami Gniewu
• koncerty muzyki średniowiecznej i regionalnej
• pokazy i nauka tańców średniowiecznych oraz wywijanie z przytupem i gwizdem, czyli nauka tańca regionalnego
• igrce średniowieczne dla gości
• psikusy i konkursy kociewskie
• regionalne potrawy
• koncert zespołu Solus

Miejsce: Gniew, rynek starego miasta
Czas: 26 lipca 2015 r., niedziela

Oprac. BK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości