Aktualności

„Kobieta bez przestrzeni” w TVP Gdańsk

$image_alt
Katarzyna Figura podczas realizacji filmu „Kobieta bez przestrzeni". Fot. materiały prasowe VSG

Czy zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w przestrzeni publicznej oznacza lepsze społeczeństwo? Odpowiedzi między innymi na to pytanie szukają autorzy filmu dokumentalnego pt. „Kobieta bez przestrzeni" w reżyserii Grzegorza Karbowskiego. Obraz zobaczyć będzie można na antenie TVP Gdańsk w piątek, 20 listopada 2015 r.

Dlaczego w polskiej polityce jest więcej mężczyzn, niż kobiet? Jak to się dzieje, że w zarządach i radach nadzorczych spółek zasiadają głównie mężczyźni? Z jakiej przyczyny ponad 80 proc. tytułów profesorskich należy do mężczyzn, choć kobiety stanowią 51,6 proc. obywateli naszego kraju? Czy jest to efekt stereotypowo narzucanych kobietom ról społecznych czy też samoograniczeń, którym kobiety same się poddają? Na ile środowisko, w jakim polskie kobiety funkcjonują (wychowanie, edukacja, system prawny, kultura) sprzyja bądź zniechęca je do aktywności w przestrzeni publicznej?

Filmowy projekt w reżyserii Grzegorza Karbowskiego analizuje środowiska polskiej polityki, biznesu, kinematografii, teatru, nauki, reklamy i mediów, zachęcając widzów do krytycznego spojrzenia na obecność kobiet w przestrzeni publicznej.

Po 12 pokazach w całej Polsce obraz trafi do telewizji. Premierową emisję „Kobiety bez przestrzeni" w TVP Gdańsk zaplanowano na piątek, 20 listopada, o godz. 20.00, powtórka – w niedzielę, 22 listopada, o godz. 19.45.

Film, zrealizowany przez Video Studio Gdańsk i Stowarzyszenie Waga, powstał w ramach programu „Obywatele dla Demokracji", finansowanego z Funduszy EOG.

Kobieta bez przestrzeni - logo

 

Zobacz również: http://www.videostudio.com.pl/kobieta.html
Projekt na FB: https://www.facebook.com/kobietabezprzestrzeni?fref=ts

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości