Aktualności

„Kaszubskie Bajania” dla małych i dużych

Bajkowy Festyn Rodzinny orgranizowany jest w ramach projektu „Kaszubskie Bajania
Fot. www.kaszubi.pl

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie zaprasza w niedzielę, 11 września 2016 r., do Kościerzyny na „Bajkowy Festyn Rodzinny" będący inauguracją szóstej edycji kampanii społecznej „Kaszubskie Bajania". Wydarzenie objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.

Głównym wydarzeniem tegorocznego spotkania będzie promocja dwóch nowych publikacji dla dzieci: książeczki pt. „Mack" autorstwa Janusza Mamelskiego oraz płyty audio „Czë mùcha mô jãzék? Wiérztë dlô dzeczy" autorstwa Tomasza Fopke.

Ponadto tego dnia będzie można uczestniczyć w licznych grach i konkursach. A właściwie to będzie trzeba uczestniczyć, gdyż organizatorzy przygotowali liczne nagrody i upominki. Będzie można nauczyć sie tańca nowoczesnego Zumba, zarówno przy nowoczesnej jak i kaszubskiej muzyce. Nie zabraknie zespołów dziecięcych „Osowianki" ze Szkoły Podstawowej w Osowie z Gminy Karsin oraz zespół „Marzebiónczi" grupa starsza i młodsza z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, a starsi będą próbowali zaskoczyć dzieci bajkami, wierszykami opowiadanymi ze sceny po kaszubsku!

Zabawa na kościerskim rynku rozpocznie się o godzinie 14.00.

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna realizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Radio Gdańsk. Powstała ona z myślą o dzieciach, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. Celem kampanii między innymi jest podniesienie świadomości w społeczeństwie o roli czytania dzieciom. Kampania jest realizowana dzięki środkom zebranym z 1% podatku dochodowego dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego (KRS 0000228279).

W ramach Kaszubskich Bajań odbywają się spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach, podczas których lektorzy czytają dzieciom bajki, a także opowiadają o pięknych zwyczajach i obrzędach kaszubskich. Najważniejszym wydarzeniem kampanii społecznej Kaszubskie Bajania jest organizowany – specjalnie dla najmłodszych i ich najbliższych – Bajkowy Festyn Rodzinny z grami, zabawami, konkursami i występami zespołów dziecięcych.

view szablon artykułu