Aktualności

„Indeksy Neptuna” wsparciem dla lokalnych, młodych talentów

$image_alt

Rusza I edycja programu „Indeksy Neptuna", projektu Galerii Neptun, który ma na celu wsparcie rozwoju młodych uzdolnionych mieszkańców powiatu starogardzkiego. Do 15 kwietnia 2015 r., organizacje pozarządowe, instytucje publiczne czy wspólnoty projektowe mogą aplikować o wsparcie dla młodych talentów w wysokości 2 tysięcy zł.

Chcemy pomóc osobom uzdolnionym w rozwijaniu swoich talentów. Ciężka praca to nie wszystko. Potrzebne są także finanse – mówi organizator przedsięwzięcia, Tomasz Pastwa. – W tym celu stworzyliśmy program „Indeksy Neptuna". Dzięki wsparciu finansowemu chcemy dać szansę młodym osobom na rozwój ich pasji i przyczynić się do potencjalnych sukcesów naszych lokalnych talentów w przyszłości.

Do 15 kwietnia organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje kultury, wspólnoty projektowe, koła naukowe i inne podmioty wskazane w regulaminie z powiatu starogardzkiego, mogą składać w imieniu młodych talentów propozycje projektów, mających na celu ich rozwój w takich dziedzinach jak nauka, kultura czy sport.

Projekty mogą obejmować przykładowo zakup pomocy naukowych, literatury, instrumentów, sprzętu sportowego, opłacenie udziału w kursach, warsztatach, obozach naukowych i sportowych, czy chociażby korzystanie z dodatkowych lekcji lub treningów. Możliwości wykorzystania środków jest więc wiele o ile mają one merytoryczne uzasadnienie. Na rozwój talentu można otrzymać jednorazowe dofinansowanie w wysokości 2.000 złotych z puli wynoszącej 10.000 złotych.

Zgłoszenia projektów do I edycji programu „Indeksy Neptuna" odbywają się wyłącznie poprzez uzupełnienie formularza na stronie projektu"

Szczegółowych informacji na temat programu:

 

 

Opr. BK

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości