Aktualności

„Do polityki wprowadzimy nową jakość”. Młodzi samorządowcy utworzyli ogólnopolskie stowarzyszenie

Zarząd Stowarzyszenia Młodego Samorządu
Zarząd Stowarzyszenia Młodego Samorządu. Mat. prasowy Urzędu Miejskiego w Dusznikach-Zdroju

Podczas V Kongresu Młodego Samorządu, który obradował 3-5 kwietnia 2019 r. w Dusznikach-Zdroju, ogłoszone zostało powstanie nowego stowarzyszenia. W jego ramach współpracować będzie młode pokolenie aktywnie działających samorządowców z całego kraju.

 

Stowarzyszenie Młodego Samorządu zrzesza wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych, którzy po raz pierwszy objęli mandat i złożyli ślubowanie przed ukończeniem 36 roku życia. Jego prezesem został Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, wiceprezesem – Piotr Lewandowski, burmistrz Dusznik-Zdroju, natomiast drugim wiceprezesem – Dawid Litwin, wójt Potęgowa.

 

Czym się będą zajmować?

Do celów stowarzyszenia należy m.in. popularyzacja idei samorządności, aktywizowanie i edukacja młodych w zakresie działalności samorządowej, stworzenie platformy wymiany doświadczeń działaczy samorządowych, jak również reprezentowanie ich interesów na forum publicznym w Polsce wobec administracji rządowej, parlamentu oraz innych instytucji.

– Stowarzyszenie zainauguruje swoją działalność podczas rady programowej, która zaplanowana jest na przełom maja i czerwca – mówi wójt Litwin. – Do polityki wprowadzimy nową jakość, której podstawą będzie dialog. Wszystkich samorządowców z Polski, niezależnie od przynależności politycznej, zapraszamy do współpracy. Wspólne działanie daje zawsze więcej korzyści i możliwości do odpowiedzialnej, pełnej zaangażowania i pracy na rzecz swoich lokalnych społeczności – dodaje

Stowarzyszenie Młodego Samorządu liczy już blisko 40 członków z całej Polski. Samorządowcy zainteresowani przystąpieniem do stowarzyszenia proszeni są o kontakt poprzez e-mail: kontakt@mlodysamorzad.org

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka