Aktualności

Baśka królową Luzina

Zawody gry w Baśkę
Fot. psbaski.pl

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r., Luzino, będzie po raz pierwszy stolicą Baśki – kaszubskiej gry karcianej. W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy. Turnieje będą rozgrywane według obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport oraz Kopa sportowego.

Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2016. W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy po 40 rozdań. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o 50 pucharów oraz nagród rzeczowych. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci telewizora.

Natomiast 13 sierpnia w Hali Sportowej w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa. Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa, zostanie rozegrany w czterech najbardziej popularnych odmianach gry w Polsce: Baszka Méster Sport As Kier, Baśka czerwona – As Kier bez granów, Baśka czarna – As Trefl As Pik As Kier, Kop – As Kier 10 Trefl 10 Pik 10 Kier.

W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy po 40 rozdań. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci tableta. Miłośnicy Baśki i Kopa po raz pierwszy w Polsce będą mieli okazję rywalizować w ten sposób.

Zmagania odbędą się w Hali Sportowej w Luzinie (ul. Mickiewicza 22):

  • Festiwal Baśki i Kopa, 13 sierpnia, zapisy w godz. 13-13.45. Turniej sportowy godz. 14.00
  • Mistrzostwa Europy, 14 sierpnia, zapisy w godz. 11.30-12.45

​Zobacz regulamin mistrzostw europy (14 sierpnia)

Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości