Aktualności

W tych szpitalach starają się, żeby pacjenci byli zadowoleni i uśmiechnięci. Dwie pomorskie placówki wyróżnione w konkursie

Szpital na Polankach i w Wejherowie znalazły się wśród laureatów Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta.

Jak przygotować się na wakacje? Co poza ubraniami i kosmetykami należy spakować do walizki [CO POWINNA ZAWIERAĆ WAKACYJNA APTECZKA]

Gorączka, stłuczenie, otarcie naskórka czy biegunka to najczęstsze dolegliwości, jakie mogą zakłócić wakacyjny wyjazd. Warto się przygotować i wziąć zapas niezbędnych środków.

Katarzyna Pniewska-Undro: „Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie podróżować samolotem na wakacje.” [PORADNIK DLA PRZYSZŁYCH MAM]

Dbając o zdrowie kobiety i dziecka linie lotnicze określają zasady bezpiecznego podróżowania pań oczekujących potomstwa. Przed podróżą należy to dokładnie sprawdzić. Najważniejsze informacje przewoźnicy publikują na swoich stronach internetowych.

Dr hab. Wojciech Makarewicz: „Planujemy, aby Kościerzyna była trzecim ośrodkiem w regionie wykonującym operacje zmniejszenia żołądka” [WYWIAD]

O problemach ludzi otyłych i kolejnym na Pomorzu ośrodku, w którym wykonywane są laparoskopowe operacje ograniczające objętość żołądka opowie dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę szpitali, które znajdą się w tzw. sieci

Do sieci weszło 25 pomorskich podmiotów leczniczych, w tym kilka podlegających samorządowi m.in.: Copernicus, Szpitale Pomorskie, Szpital Wojewódzki w Słupsku i Szpital Reumatologiczny w Sopocie. Marszałek Orłowski: „O samą sieć szpitali jestem dosyć spokojny", co innego sprawy finansowe. Sieć ma usprawnić kompleksową opiekę na oddziałach i w poradniach szpitalnych. Pacjent ma mieć też łatwiejszy dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Kleszcze – szum medialny czy realne zagrożenie? [RAPORT O PAJĘCZAKACH W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM]

Co roku jesteśmy bombardowani informacjami o kleszczach. Pajęczaków jest ich dużo, wywołują boreliozę lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Rak to nie wyrok. Jak wesprzeć osoby chore? Wystarczy wziąć udział w marszu wzdłuż polskich granic

34 trasy po prawie 100 km każda oraz specjalna wyprawa rowerowa – tak zapowiada się tegoroczna edycja OnkoRejsu Granicami Polski. Marsz rozpocznie się 25 czerwca 2017 r. i potrwa 7 dni.

Nowa sala zabiegowo-operacyjna w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Pierwsi pacjenci już zoperowani

Doktor Roman Marczewski: „Nowa sala skróci kolejkę oczekujących pacjentów i odciąży blok operacyjny, gdzie lekarze przeprowadzają bardziej skomplikowane zabiegi".

Niższa dawka promieniowania, bardziej czytelny obraz, krótszy czas badania – tak działa najnowszy tomograf w szpitalu na Zaspie. Skorzystają pacjenci i lekarze

Pacjenci i lekarze są zadowoleni. Nowy tomograf zapewnia dokładniejsze badanie serca, naczyń wieńcowych oraz ograniczy do minimum dawkę promieniowania. Jest to niezwykle ważne w przypadku badania dzieci i pacjentów z chorobami onkologicznymi.

Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu