Aktualności

Kardiomonitory dla szpitala w Wejherowie. Sprzęt zwiększy bezpieczeństwo pacjentów po operacjach

– Na oddział trafiają coraz trudniejsze przypadki chorych, którzy poddawani są skomplikowanym operacjom – wyjaśnia Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich, w skład których wchodzi szpital w Wejherowie. – Taki nowoczesny nadzór medyczny jest bardzo potrzebny i pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa przebywających tu pacjentów – dodaje.

Opalaj się ile chcesz, ale w niedzielę zbadaj się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Może to uratuje ci życie

Wczesne wykrycie czerniaka z reguły pozwala na całkowite wyleczenie. Dlatego w niedzielę, 23 lipca 2017 r. pracownicy szpitala Copernicus zapraszają na plażę przy molo w Gdańsku-Brzeźnie na bezpłatne badania dermatologiczne.

Diagnoza: rak. Poradnik dla pacjentów szpitala w Kościerzynie. I nie tylko dla nich

Jakie badania diagnostyczne należy wykonać? Na czym polegają? Jakie są metody leczenia? Jak będzie przebiegał proces powrotu do zdrowia? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie pacjenci ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową.

Nowoczesne Centrum Geriatrii w Gdańsku. Budowa rozpocznie się we wrześniu

Ośrodek świadczący kompleksową opiekę ambulatoryjną dla seniorów powstanie w ramach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Specjaliści mówią, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Badania we Wdzydzach

W Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich w sobotę, 15 lipca 2017 r. odbyła się akcja Pomorskie dla Zdrowie.

Zdrowie mieszkańców Pomorza priorytetem. Miliony z Unii i samorządów na szpitale

Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził ocenę komisji konkursowej i wybrał do dofinansowania 10 projektów. Ich celem jest poprawa jakości i dostępności kompleksowych i wysokospecjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych. Środki unijne na realizację projektów pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zarządzanego przez marszałka województwa.

Coś dla ciała i coś dla ducha. Odwiedź jarmark i przy okazji przebadaj się

W ramach akcji Pomorskie dla Zdrowie pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w sobotę, 15 lipca 2017 r. proponują bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne, dietetyczne oraz szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jak się opalać? Czy czerniak oznacza wyrok? Szybka diagnoza to podstawa [WYWIAD]

Dlaczego dermoskopia jest tak ważna i jakie szanse na wyleczenie daje szybkie rozpoznanie chorób skóry opowiada Katarzyna Szymańska, dermatolog ze Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Gdy jesteś na plaży skorzystaj z bezpłatnych porad specjalistów. Akcja Pomorskie dla Zdrowia

Badanie znamion, poziomu cukru, cholesterolu, pomiar ciśnienia, kwasu moczowego, BMI, nauka samobadania piersi, porady dietetyczne, szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego – tak zapowiada się Pomorskie dla Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się w weekendy we Wdzydzach Kiszewskich, Gdańsku, Gdyni i Ustce.

Szpital w Kościerzynie będzie szkolił chirurgów onkologów. Pacjenci też na tym zyskają

Jesteś chirurgiem, a interesuję Ciebie onkologia? Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymał akredytację umożliwiającą kształcenie lekarzy w specjalizacji chirurgii onkologicznej. To czwarta placówka na Pomorzu z takimi uprawnieniami.

Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu