Aktualności

Zadbajmy o zdrowie na pikniku

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie. Impreza odbędzie się 11 czerwca 2016 r. w Zielonym Parku przy al. Zwycięstwa w Gdańsku.


Wielospecjalistyczny Oddział Zabiegowy w Gdańsku

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, należącym do spółki Copernicus Pl, zakończyła się budowa Wielospecjalistycznego Oddziału Zabiegowego. Uroczyste otwarcie z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w poniedziałek, 23 maja 2016 r.


2. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – eliminacje regionalne

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów 55+ do udziału w olimpijskich eliminacjach 2. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów – You win. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin, wyłonieni w eliminacjach regionalnych, mają zapewniony udział w finale, który odbędzie się w Krakowie, 25 czerwca 2016 r.


Charytatywny benefis Bogusława Kaczmarka

Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i trener Lechii Gdańsk, po raz kolejny organizuje benefis, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. zmierzą się drużyny byłych podopiecznych Kaczmarka oraz Leo Beenhakkera. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Konkurs na energetyczny duet

Rusza druga odsłona ogólnopolskiej akcji „Energia od pokoleń", której celem jest poszukiwanie niezwykłych relacji, wspólnych przeżyć i pasji, jakie łączą mamy i córki, a także babcie i wnuczki. Autorki najciekawszych historii otrzymają zaproszenia na warsztaty z Katarzyną Miller oraz sesję zdjęciową wykonaną przez wybitnego, polskiego fotografa Jacka Porembę. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja 2016 r., do godz. 23.59.


Po VII konferencji pielęgniarstwa ratunkowego

„Bezpiecznie do celu. Ewakuacja i transport w ratownictwie", jako temat przewodni konferencji, która odbyła się w dniach 5-7 kwietnia 2016 r. w Dolinie Charlotty, obejmował spektrum zagadnień z zakresu ewakuacji i transportu pacjentów. Omawiane aspekty transportowania poszkodowanych dotyczyły działań w standardowych warunkach i sytuacjach szczególnych.


Gdyński SOR ze wsparciem psychologicznym

Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce, w którym pobyt często rodzi stres. Aby to złagodzić, w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni zaangażowano osobę otaczającą pacjentów opieką psychologiczną. Jej działania już przynoszą bardzo pozytywne efekty i są doceniane przez pacjentów i personel.


II Regaty Podróże bez Granic

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z niepełnosprawnością na drugi w tym roku wyjazd. Tym razem uczestnicy wyprawy będą poznawać tajniki żeglarstwa. II Regaty Podróży bez Granic odbędą się od 2 do 5 czerwca 2016 r. Podróż rozpocznie się w Gdyni.


Głodni wiedzy, czyli Medyczny Dzień Nauki pełen atrakcji

Czy można wydrukować nerkę? Czym jest jajkożerna butelka? Co się dzieje w organizmie po jedzeniu? To niektóre tematy, jakie zostaną poruszone podczas IX Medycznego Dnia Nauki. Akcja popularyzująca nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców Pomorza odbędzie się w piątek, 20 maja 2016 r., na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp wolny.


Finał Pól Nadziei na Pomorzu

W Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku rozkwitną w niedzielę, 24 kwietnia, Pola Nadziei na Pomorzu 2016. Istotnym elementem akcji jest szerzenie mody na wolontariat, a znakiem rozpoznawczym – wolontariusze, którzy zbierają do puszek pieniądze i wręczają w zamian żonkila – symbol nadziei na odrodzenie. Finał honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu