Aktualności

Gdynia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w niedzielę, 10 stycznia 2016 r. nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, orkiestra zagra dla oddziałów pediatrycznych oraz dla seniorów. Swoje siły mobilizuje także Gdynia, w której będą działać aż trzy sztaby.


24. Finał WOŚP

Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów – to hasło tegorocznej edycji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla wszystkich potrzebujących w całej Polsce, w tym również w województwie pomorskim, orkiestra zagra w niedzielę, 10 stycznia 2016 r.


Zintegrowana Opieka Zdrowotna – od idei do wdrożeń

Za nami I Sympozjum „Zintegrowana Opieka Zdrowotna – od idei do wdrożeń", organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Pomorskim Związkiem Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych. Sympozjum odbyło się w poniedziałek, 14 grudnia br.


Święto Kopernika

Imię Mikołaj kojarzy się głównie ze świętym w długiej brodzie, czerwonym strojem i prezentami. Szpital przy ul. Nowe Ogrody 1-6 w Gdańsku ma patrona o tym samym imieniu, ale zamiast rozdawać prezenty dzieciom, zatrzymał słońce i ruszył ziemię. Mowa oczywiście o Mikołaju Koperniku, którego święto obchodzono 4 grudnia 2015 r.


Mózg na smyczy nałogu

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza w niedzielę, 13 grudnia 2015 r. na wykład doktora Wojciecha Glaca o neurobiologicznym podłożu uzależnienia. Wykład skierowany jest do osób dorosłych. Wstęp jest wolny.


Zbadaj nerki – kampania Nefrotest w Kwidzynie i Gniewie

Co najmniej 1500 skierowań dla pacjentów na bezpłatne badania przesiewowe nerek trafiło do lekarzy rodzinnych w powiecie kwidzyńskim i w Gniewie w powiecie tczewskim. Skierowania upoważniają osoby powyżej 45. roku życia do wykonania za darmo testów krwi oraz ogólnego badania moczu. Badania można wykonać w wyznaczonych laboratoriach w Kwidzynie i Gniewie do 29 lutego 2016 r.


Mikołaje na motocyklach szykują maszyny

Jest taki dzień w roku – mikołajki – na który szczególnie czekają najmłodsi. 6 grudnia 2015 r. tradycyjnie atrakcją, która zawsze przyciąga tłumy, jest Parada Mikołajów na Motocyklach. Po raz trzynasty przejadą oni ulicami Trójmiasta. Tym razem trasą z Gdańska do Gdyni. Dochód z imprezy przekazany zostanie na dofinansowanie posiłków dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych w województwie pomorskim.


Kampania przeciw dopalaczom „Pokaż pasję, która uzależnia”

„Dopalacze to zabawa, to sposób na nudę". Tak myśli znaczna część młodzieży. Ale prawdziwa zabawa dotyczy tych, co mają pasje. Kampania „Pokaż pasję, która uzależnia" to pozytywna odpowiedź na błędne stwierdzenie, że tylko dopalacze są dobre na zabawę i zabicie nudy. Honorowym patronatem objął ją Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Bezpieczny dom, bezpieczna rodzina

Wraz z początkiem sezonu grzewczego rozpoczęła się społeczna akcja edukacyjno-informacyjna „Czadostop!". Celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy na temat czadu oraz konsekwencji wynikających z niewłaściwej eksploatacji urządzeń, które mogą emitować tlenek węgla. Akcję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Enej przeciw uzależnieniom

W ramach cyklu imprez profilaktycznych Niećpa na scenie w hali Gdynia Arena wystąpi zespół Enej. Muzycy zagrają w środę, 9 grudnia 2015 r. Imprezę patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.