Aktualności

Profilaktyczne programy zdrowotne w Gdyni

W Gdyni co roku przygotowywane są specjalne programy zdrowotne, z których mogą korzystać mieszkańcy, aby cieszyć się długim i radosnym życiem. W 2016 r. będzie takich projektów 11, skierowane będą do wszystkich grup wiekowych gdynian.


Fundacja Dzieci Niczyje teraz pomaga także w Gdańsku

Fundacja Dzieci Niczyje – największa polska organizacja zajmująca się ochroną dzieci przed przemocą i pomocą dzieciom krzywdzonym – rozpoczęła swoje działania w Gdańsku. Od stycznia 2016 r. prowadzi tu Centrum Interwencji Kryzysowej. Z pomocy fundacji będą mogły skorzystać instytucje z województwa pomorskiego w przypadkach przemocy wobec dzieci i innych kryzysów dotyczących dzieci.


Zbadaj serce w Rumi

W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz serce" odbędzie się akcja medyczna w Porcie Rumia CH Auchan w Rumi w sobotę, 23 stycznia 2016 r., w godz. 10.00-18.00. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z skorzystania z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji.


Jerzy Owsiak na otwarciu kardiochirurgii dziecięcej

Za blisko 4 mln zł w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie otwarto jedyny w północnej Polsce Oddział Kardiochirurgiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla dzieci z wadami wrodzonymi serca. Zakończył się jego remont po przeprowadzce ze szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku. W otwarciu udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń oraz prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.


Bezpłatna pomoc dla osób po wypadkach i ich bliskich

Fundacja Forani realizuje ogólnopolski projekt „Wypadek i co dalej?", w ramach którego udziela wsparcia informacyjnego osobom poszkodowanym w wypadkach oraz ich bliskim. Osoby potrzebujące pomocy mogą się kontaktować z fundacją telefonicznie bądź osobiście.


Warsztaty kreatywne Akademii Walki z Rakiem

Akademia Walki z Rakiem stratuje z nowym projektem. We wtorek, 19 stycznia 2016 r. zaprasza wszystkich podopiecznych akademii (osoby z diagnozą nowotworową, ich rodziny oraz bliskich) na cykl warsztatów kreatywnych. To doskonała szansa na nauczenie się czegoś nowego, pobudzenie kreatywności oraz oderwanie od problemów dnia codziennego.


Akcja: Integracja!

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z niepełnosprawnością z Gdyni do udziału w całorocznym cyklu inspirujących spotkań organizowanych w ramach projektu Akcja: Integracja! Spotkania realizowane będą raz w miesiącu, we wtorki, w godzinach 17.00-19.00, a o tematyce spotkań zadecydują… sami uczestnicy. Start już 12 stycznia 2016 r.


Gdańsk zagra z WOŚP

24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku nie ominie Gdańska. W niedzielę, 10 stycznia 2016 r., wszyscy spotykamy się na Targu Węglowym! Na orkiestrowy atrakcje zaprasza tez Kuźnia Wodna w Oliwie i Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury


WOŚP również w Sopocie

Zbliża się ogólnopolski szał dobroczynności. Tradycyjnie już, na początku roku w całym kraju rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – a na mapie jej „występów" nie zabraknie też Sopotu. W niedzielę, 10 stycznia 2016 r., WOŚP ruszy na plaży!


Gdynia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w niedzielę, 10 stycznia 2016 r. nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, orkiestra zagra dla oddziałów pediatrycznych oraz dla seniorów. Swoje siły mobilizuje także Gdynia, w której będą działać aż trzy sztaby.