Aktualności

Specjaliści do dyspozycji, czyli Pomorskie leczy najlepiej

Za wysokie ciśnienie, za niski cukier, bolący krzyż, a może ukąszenie kleszcza? To tylko kilka zagadnień, o których mieszkańcy Pomorza mogli porozmawiać 4 sierpnia z pracownikami Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego na Targu Węglowym również 5 sierpnia prowadzone są konsultacje, badania profilaktyczne i pokazy ratownictwa medycznego.


O zakażeniach prawie wszystko w pawilonie „Pomorskiego dla zdrowia”

Jakie szczepienia są nam potrzebne przed egzotyczna podróżą, dlaczego musimy uważać na kleszcze, a także co powinniśmy wiedzieć o wirusowym zapaleniu wątroby – to tematy, które interesowały odwiedzających pawilon „Pomorskie dla zdrowia" na Targu Węglowym. W środę, 3 sierpnia porad udzielał i wykonywał profilaktyczne badania personel medyczny Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Skorzystały z nich 672 osoby. W czwartek na stoisko Urzędu Marszałkowskiego zaprasza Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy z Wejherowie.


W trosce o naszą sprawność, czyli wygimnastykowane „Pomorskie dla zdrowia”

– Nie wiedziałam, że mojemu dziecku potrzebne są specjalne ćwiczenia, bo ma problemy z kolanami – mówi pani Magda z Gdańska, która razem z córką odwiedziła pawilon „Pomorskie dla zdrowia" i skorzystała z porady rehabilitanta. – Bardzo się cieszę, teraz wiem, jak jej pomóc – dodaje. Setki osób spotkały się 2 sierpnia 2016 r. na Targu Węglowym ze specjalistami z Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Akcja Urzędu Marszałkowskiego trwa nadal, 3 sierpnia w pawilonie pojawią się pracownicy Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. (Galeria zdjęć)


Mammobus zawita do Gdyni

Wśród kobiet najczęściej występującym nowotworem jest rak piersi. We wczesnej diagnostyce bardzo pomocne są badania profilaktyczne. Do 11 sierpnia 2016 r. mieszkanki Gdyni w wieku 50-69 lat będą mogły z nich skorzystać, odwiedzając mammobus, który pojawi się w czterech punktach w mieście. By uniknąć kolejek, na bezpłatną mammografię można się zarejestrować wcześniej.


„Pomorskie dla zdrowia" – setki osób korzystają z darmowych badań

Ponad 1200 osób skorzystało podczas pierwszych dwóch dni z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich, które uzyskać można w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym, podczas akcji „Pomorskie dla zdrowia". Akcja trwa nadal, 2 sierpnia 2016 r., z chętnymi spotka się personel medyczny Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie.


Przyjdź na Jarmark Dominikański i zadbaj o zdrowie – ruszyły badania w pawilonie „Pomorskie dla zdrowia”

Tylko parę minut wystarczy, by sprawdzić, czy nie grożą nam jakieś choroby. Korzystają już z tego pierwsi mieszkańcy i turyści, którzy w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym, podczas akcji „Pomorskie dla zdrowia", bezpłatnie mogą sprawdzić poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie oraz skorzystać z wielu innych badań i porad lekarskich. 31 lipca i 1 sierpnia 2016 r., z chętnymi spotka się personel medyczny Copernicusa – Podmiotu Leczniczego.


Zbiórka książek dla pacjentów pomorskich szpitali

Do 14 sierpnia 2016 r., na stoisku „Pomorskie dla Zdrowia" na Targu Węglowym w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz pomorskie szpitale prowadzić będą zbiórkę książek. Skorzystają z nich pacjenci szpitali podczas hospitalizacji.


„Pomorskie dla Zdrowia” – od niedzieli badania na Jarmarku św. Dominika

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, szkoły rodzenia i pierwszej pomocy, porady fizjoterapeuty i dietetyka oraz wiele innych możliwości sprawdzenia stanu zdrowia czeka na mieszkańców i turystów w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym w Gdańsku. Na początek, 31 lipca i 1 sierpnia 2016 r., z chętnymi spotka się personel medyczny Copernicusa – Podmiotu Leczniczego.


Kayah zaśpiewa dla hospicjów

W ramach cyklu „Głosy dla Hospicjów", 15 października 2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wysłuchać będzie można koncertu Kayah, która wystąpi z programem „The Best". Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Bilety kosztują od 45 do 120 zł.


„Pomorskie dla zdrowia". Bezpłatne badania lekarskie

Wszyscy, którzy podczas Jarmarku św. Dominika odwiedzą stoisko Urzędu Marszałkowskiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich. Punkt otwarty będzie na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia.


Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu