Aktualności

Przyszpitalny zespół noclegowy otwarty dla pacjentów gdyńskiej placówki

11 miejsc noclegowych dla pacjentów Zakładu Teleradioterapii powstało właśnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Zespół noclegowy przeznaczony jest dla pacjentów mieszkających poza granicami Trójmiasta, którzy poddają się radioterapii, ale nie wymagają stałej opieki szpitalnej. Korzystające z niego osoby unikną w ten sposób codziennych dojazdów na radioterapię.


Kampania Pomaganie jest piękne

Tydzień od 9 do 16 kwietnia 2016 r. będzie niezwykłą okazją na poznanie od środka działalności hospicjów, domów pomocy społecznej i przyszpitalnych zakładów opiekuńczo-leczniczych. Finał kampanii odbędzie się 16 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie od godz.11.00 prezentowane będą ośrodki i ich współpraca z wolontariuszami. Akcję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Konferencja „Ewakuacja i Transport w Ratownictwie”

Ewakuacja i zabezpieczenie poszkodowanego na miejscu zdarzenia oraz jego bezpieczny transport do miejsca leczenia będą tematem naukowo-szkoleniowego spotkania, które odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2016 r. w Dolinie Charlotty w Strzelinku.


Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku otwarte

Ponad 2 lata trwała przebudowa obiektów poszpitalnych na potrzeby Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, przy ul. Obrońców Wybrzeża 4. Na ten cel samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 16,22 mln zł. Uroczyste otwarcie centrum z udziałem marszałków Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w czwartek, 17 marca 2016 r.


Kampania społeczna DEMOgrafia

Sytuacja demograficzna Polski pogarsza się. O tym, co się z tym wiąże, jakie mogą być tego skutki, postanowili opowiedzieć podczas akcji społecznej studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W marcu 2016 r. na ulicach Trójmiasta i w gdyńskiej komunikacji miejskiej, pojawią się plakaty promujące kampanię.


Po konferencji „Jakość opieki medycznej w aspekcie zdarzeń niepożądanych”

Spotkanie naukowo-szkoleniowe organizowane przez Spółkę Copernicus Podmiot Leczniczy we współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku odbyło się 8 marca 2016 r. w Sali Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.


Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ministerstwo Sprawiedliwości, wzorem ubiegłych lat, po raz 16. organizuje inicjatywę, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa od 22 do 27 lutego 2016 r.


Akcja „Róża od Świętego Walentego”

Członkowie Stowarzyszenia Świętego Walentego i innych klubów zrzeszających osoby dotknięte chorobą psychiczną, w dniach 12-15 lutego 2016 r. odwiedzą pacjentów i pracowników zamkniętych i dziennych oddziałów psychiatrycznych wręczając im róże. Stowarzyszenie, działające w ramach Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego, już od 6 lat już lat organizuje akcję „Róża od Świętego Walentego".


Nowoczesny oddział położniczy w gdyńskim szpitalu otwarty po remoncie

Komfortowe sale szpitalne z łazienkami dla rodzących kobiet i ich dzieci to efekt modernizacji pomieszczeń oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Za blisko 1 mln zł powstał nowoczesny oddział, w którym pacjentki w bezpiecznych i przyjaznych warunkach będą mogły przechodzić przez okres narodzin dziecka.


Dzień Otwarty na oddziale ginekologiczno-położniczym w Gdyni

Szpitale Wojewódzkie w Gdyni wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mam organizują Dzień Otwarty oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Wszyscy oczekujący narodzin swoich dzieci mogą sobotę, 6 lutego 2016 r., odwiedzić zmodernizowany oddział.