Aktualności

Zostań Królową Mleka 2017

Królowa Mleka jest ambasadorką zdrowego stylu odżywiania się w oparciu o naturalne produkty nabiałowe, reprezentuje także branżę mleczarską. Promuje wiedzę o walorach odżywczych mleka i jego przetworów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej, gdzie nawyki żywieniowe dopiero są kształtowane. Ruszyła czwarta już edycja konkursu, zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2016 r.


O raku na plaży w Gdyni

Setki urlopowiczów, korzystających z pogody, a wśród nich wyróżniający się w tłumie czarny namiot. Rusza trzecia edycja Letniej Akcji Edukacyjnej kampanii Rakoobrona. Do 28 sierpnia 2016 r. na plaży Gdynia Śródmieście lekarze dermatolodzy będą przeprowadzali bezpłatne badania znamion. Celem projektu jest popularyzacja profilaktyki oraz diagnostyka nowotworów skóry.


Co w głowie piszczy?

W środę, 10 sierpnia, na naszym stoisku „Pomorskie dla Zdrowia", o tym jak leczyć nie tylko ciało ale i umysł opowiadali i doradzali lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim oraz specjaliści z Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku.

Pomorskie dla zdrowia… najmłodszych

Co to jest anafilaksja? Jak leczyć atopowe zapalenie skóry? Jak bardzo niebezpieczna jest astma? Wielu z nas ma kłopot z odpowiedzią na takie pytania. Dlatego dziś, 9 sierpnia, na stoisku UMWP goszczą specjaliści ze Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku i służą wiedzą rodzicom i ich pociechom.


Poświęć parę minut i zadbaj o swoje zdrowie

Jeszcze przez cały tydzień wszyscy chętni będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad specjalistów z różnych dziedzin. 8 sierpnia w pawilonie „Pomorskie dla zdrowia" na Targu Węglowym z mieszkańcami regionu i turystami spotykają się pracownicy Copernicusa – Podmiotu Leczniczego, a dzień później specjaliści ze Szpitala Dziecięcego Polanki.


„Pomorskie dla zdrowia” na półmetku

O nasze zdrowie na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym w niedzielę, 7 sierpnia 2016 r. ponownie troszczyli się pracownicy Copernicusa – Podmiotu Leczniczego. Było wiele badań i konsultacji. W poniedziałek, 8 sierpnia, dodatkowo nadarzy się możliwość oddania honorowo krwi w mobilnym punkcie poboru. Zapraszamy do pawilonu „Pomorskie dla zdrowia"!


Kaszubskie specjały i muzyka ludowa. Nietypowy dzień na „Pomorskim dla zdrowia"

To z pewnością jeden z najbardziej niezwykłych dni podczas „Pomorskiego dla zdrowia". Szpital w Kościerzynie, oprócz bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, zaoferował zdrową żywność i występy zespołu regionalnego. Już w niedzielę 7 sierpnia ponownie zaprasza Copernicus – Podmiot Leczniczy.


Możesz się zbadać i pomóc innym pacjentom

Sporo punktów programu, który Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie przygotował na 5 sierpnia 2016 r. w pawilonie „Pomorskie dla zdrowia" dotyczyło kobiet. Nic więc dziwnego, że na Targu Węglowym panie zainteresowane były nauką samobadania piersi, poradami dla kobiet 50+, ale także techniką masażu niemowlęcego czy prezentacją oferty Polskiego Banku Komórek Macierzystych. W sobotę, 6 sierpnia, ze wszystkimi chętnymi spotka się personel Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.


Nowy Dzienny Dom Opieki Medycznej

W sierpniu 2016 r. Caritas Archidiecezji Gdańskiej otwiera Dzienny Dom Opieki Medycznej, nową placówkę dla osób chorych, wychodzących ze szpitali. Pobyt w placówce jest bezpłatny, zapisy dla chętnych już trwają.


Warsztaty i wyjazd dla niepełnosprawnych

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z różnymi niepełnosprawnościami do udziału w warsztatach fotograficznych oraz wyjazdu na terenową wyprawę. Warsztaty odbędą się 11 sierpnia 2016 r. w Gdyni, natomiast wyjazd w okolice Zielonej Góry planowany jest na wrzesień. Zgłaszać się można do 12 sierpnia.


Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu