Aktualności

Głodni wiedzy, czyli Medyczny Dzień Nauki pełen atrakcji

Czy można wydrukować nerkę? Czym jest jajkożerna butelka? Co się dzieje w organizmie po jedzeniu? To niektóre tematy, jakie zostaną poruszone podczas IX Medycznego Dnia Nauki. Akcja popularyzująca nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców Pomorza odbędzie się w piątek, 20 maja 2016 r., na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp wolny.


Finał Pól Nadziei na Pomorzu

W Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku rozkwitną w niedzielę, 24 kwietnia, Pola Nadziei na Pomorzu 2016. Istotnym elementem akcji jest szerzenie mody na wolontariat, a znakiem rozpoznawczym – wolontariusze, którzy zbierają do puszek pieniądze i wręczają w zamian żonkila – symbol nadziei na odrodzenie. Finał honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Książki zawędrowały do szpitala

Zbiórki książek, które będą służyć pacjentom Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni przyniosła pierwsze rezultaty. W placówce pojawiły się juz regały wypełnione tytułami pochodzącymi od tych, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji „Wędrujące książki".


Akcja „Becik dla bobasa”

Sto kolorowych, mięciutkich becików i czterdzieści prześcieradeł trafiło na oddziały położnicze w szpitalach im. M. Kopernika i św. Wojciecha. 12 kwietnia 2016 r. placówkom przekazały je Ewa Deja oraz Marta Drzał, zaangażowane w akcję „Becik dla bobasa".


II Targi Opieki i Zdrowia Niezależni 65+

W Gdańsku, 16 i 17 kwietnia 2016 r. będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla seniorów, opiekunów, pielęgniarek i lekarzy. Podczas dwóch dni odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w interesujących pokazach, warsztatach i prezentacjach. Przygotowana została również możliwość bezpłatnych badań, w tym: pomiaru cukru we krwi ciśnienia, gęstości kości, pamięci, BMI. Udział w targach i we wszystkich przygotowanych atrakcjach jest bezpłatny.


Senior na fali

Centrum Wychowania Morskiego Związku Harcerstwa Polskiego w Gdyni zachęca wszystkich seniorów 55 + do aktywności fizycznej oraz pokazania, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych. Żeglować można w każdym wieku. Przekonać do tego oraz zachęcić seniorów ma program „Senior na fali". Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek, 19 kwietnia 2016 r.


Każdy może zostać wolontariuszem

Szpitale marszałkowskie: Szpital im. M. Kopernika w Gdańsku oraz Szpital Morski im. PCK w Gdyni, zorganizowały akcję promującą wolontariat opiekuńczy, która odbyła się 14 kwietnia 2016 r. Przypomnijmy, że w październiku 2015 r. pomorskie szpitale podpisały porozumienie dot. wolontariatu szpitalnego i zadeklarowały chęć przyjęcia do swoich placówek 140 wolontariuszy.


Nowy tomograf komputerowy w gdyńskim szpitalu

W Szpitalu Morskim im. PCK, będącym częścią spółki Szpitale Wojewódzkie w Gdyni, uruchomiony został 64-rzędowy aparat TK do wirtualnej symulacji o parametrach umożliwiających badania 4D (z ruchomością oddechową).


Pomóż wyposażyć szpitale w książki

Podaruj książki, które już przeczytałeś i nie będą Ci potrzebne, a będą z nich mogli skorzystać pacjenci szpitala. Szpital Morski im. PCK rozpoczyna bezterminową zbiórkę książek. Wkrótce pacjenci przebywający w szpitalu będą mogli wypożyczać książki na czas pobytu, co pozwoli im na chwilę wytchnienia podczas hospitalizacji.


Przyszpitalny zespół noclegowy otwarty dla pacjentów gdyńskiej placówki

11 miejsc noclegowych dla pacjentów Zakładu Teleradioterapii powstało właśnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Zespół noclegowy przeznaczony jest dla pacjentów mieszkających poza granicami Trójmiasta, którzy poddają się radioterapii, ale nie wymagają stałej opieki szpitalnej. Korzystające z niego osoby unikną w ten sposób codziennych dojazdów na radioterapię.