Aktualności

Terapia słowem, czyli w szpitalu też czytają Sienkiewicza

Narodowe czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis" zagości także pod dachem szpitala Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. W sobotę, 3 września 2016 r., pod hasłem: „Wiara, Nadzieja i Miłość – trzy siostry w ogrodach Cezara", zaplanowano i spotkanie z tekstem, i rozwiązywanie krzyżówki, i zabawę ruchową.


Przebiegnij Starówkę i pomóż poszkodowanym w wypadkach

Gdańsk Business Run wystartuje z Targu Rybnego w niedzielę, 4 września 2016 r. i dołączy do szczęściu innych polskich miast, w których wybiegną niecodzienne sztafety. Uczestnicy biegu zbierają fundusze dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Organizacja pomaga w m.in. zakupie protez dla osób poszkodowanych w wypadkach.


Zdobądź tytuł aktywnego seniora

Znasz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na ich rzecz? Jeśli tak, to zgłoś ich do IV edycji konkursu Aktywni seniorzy. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Termin składania wniosków upływa 30 września 2016 r.


Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom

Wielki mecz charytatywny, w którym zmierzą się piłkarze reprezentacji Trójmiasta z drużyną reszty świata, koncert muzyczny, zabawa dla kibiców, a wszystko to na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Stadion Energa Gdańsk w niedzielę, 4 września 2016 r. stanie się areną wielu niezwykłych wydarzeń. Wstęp wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Koło Życia – rozkręcamy wrażliwość!

Można korzystać z lata i dobrze się bawić, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo własne i innych – przekonują organizatorzy akcji charytatywnej Koło Życia, która odbędzie się w Gdańsku 27 sierpnia 2016 r. Obok koła widokowego AmberSky na Wyspie Spichrzów będzie można oddać krew (i otrzymać darmowy bilet na przejażdżkę kołem), przejść badania profilaktyczne i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.


II Konferencja Onkologiczno-Paliatywna w Gdańsku

Wsparcie żywieniowe seniorów i etyczne aspekty żywienia, emocje chorego i jego rodziny czy też radioterapia w leczeniu bólu – to tylko niektóre tematy z programu II Konferencji Onkologiczno-Paliatywnej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, która odbędzie się w dniach 13-15 października 2016 r. w Gdańsku. Organizatorzy zapraszają do udziału.


Podsumowanie akcji Pomorskie dla Zdrowia

Podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia 2016 r. samorząd województwa pomorskiego prowadził akcję „Pomorskie dla zdrowia". To ogromny sukces samorządu i 17 szpitali biorących udział w zorganizowanych działaniach prozdrowotnych. Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, terapeuci i ratownicy medyczni udzielili porad i wykonali ponad 10 tysięcy badań.


„Pomorskie dla zdrowia” z gdyńskimi medykami

Ostatniego dnia działania pawilonu „Pomorskie dla zdrowia" na Targu Węglowym, 14 sierpnia 2016 r., ze wszystkimi chętnymi chcącymi wykonać bezpłatne badania i zasięgnąć porad specjalistów spotyka się personel medyczny Szpitali Wojewódzkich w Gdyni.


O pierwszej pomocy przedmedycznej

Tylko do końca tygodnia można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad specjalistów z różnych dziedzin. Do naszego pawilonu „Pomorskie dla Zdrowia" w piątek, 12 sierpnia przyjechali lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Odwiedzający m.in. uzupełniali wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku oparzeń i złamań oraz profilaktyki bólów kręgosłupa.


Weź głęboki oddech

Do naszego pawilonu „Pomorskie dla Zdrowia" we czwartek, 11 sierpnia przyjechali lekarze ze Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Odwiedzający mogli nauczyć się prawidłowo oddychać, zmierzyć saturację, zasięgnąć porad pulmonologicznych i rehabilitacyjnych oraz obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego.


Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu