Aktualności

Mądre bajki dla dzieci

Baśnie bawią i uczą. A uśmiech leczy i pomaga przetrwać trudne chwile. Dlatego Fundacja „Dr Clown" oraz Kulczyk Foundation połączyły siły, żeby wnieść magię w świat chorych dzieci. Mali pacjenci gdańskich szpitali otrzymali w prezencie książeczki z bajecznymi wierszami i kolorowankami oraz wzięli udział w konkursie i warsztatach.


Zadbaj o serce swojej mamy. Zabierz ją na bezpłatne badania

W sobotę, 28 maja 2016 r. w Porcie Rumia CH Auchan będzie można skorzystać z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji. Akcja medyczna odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia „Teraz Serce!".


Zarejestruj się do bazy dawców szpiku w Słupsku

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku, w poniedziałek, 30 maja 2016 r. wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się do prowadzonej przez fundację DKMS Polska bazy potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wydarzenie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, który przypada 28 maja. Akcja dobędzie się w godz. 10.00-16.00 w sali przy szpitalnej stołówce.


Zadbajmy o zdrowie na pikniku

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie. Impreza odbędzie się 11 czerwca 2016 r. w Zielonym Parku przy al. Zwycięstwa w Gdańsku.


Wielospecjalistyczny Oddział Zabiegowy w Gdańsku

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, należącym do spółki Copernicus Pl, zakończyła się budowa Wielospecjalistycznego Oddziału Zabiegowego. Uroczyste otwarcie z udziałem marszałków województwa pomorskiego Mieczysława Struka i Hanny Zych-Cisoń odbyło się w poniedziałek, 23 maja 2016 r.


2. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – eliminacje regionalne

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów 55+ do udziału w olimpijskich eliminacjach 2. Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Seniorów – You win. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin, wyłonieni w eliminacjach regionalnych, mają zapewniony udział w finale, który odbędzie się w Krakowie, 25 czerwca 2016 r.


Charytatywny benefis Bogusława Kaczmarka

Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i trener Lechii Gdańsk, po raz kolejny organizuje benefis, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. zmierzą się drużyny byłych podopiecznych Kaczmarka oraz Leo Beenhakkera. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Konkurs na energetyczny duet

Rusza druga odsłona ogólnopolskiej akcji „Energia od pokoleń", której celem jest poszukiwanie niezwykłych relacji, wspólnych przeżyć i pasji, jakie łączą mamy i córki, a także babcie i wnuczki. Autorki najciekawszych historii otrzymają zaproszenia na warsztaty z Katarzyną Miller oraz sesję zdjęciową wykonaną przez wybitnego, polskiego fotografa Jacka Porembę. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja 2016 r., do godz. 23.59.


Po VII konferencji pielęgniarstwa ratunkowego

„Bezpiecznie do celu. Ewakuacja i transport w ratownictwie", jako temat przewodni konferencji, która odbyła się w dniach 5-7 kwietnia 2016 r. w Dolinie Charlotty, obejmował spektrum zagadnień z zakresu ewakuacji i transportu pacjentów. Omawiane aspekty transportowania poszkodowanych dotyczyły działań w standardowych warunkach i sytuacjach szczególnych.


Gdyński SOR ze wsparciem psychologicznym

Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce, w którym pobyt często rodzi stres. Aby to złagodzić, w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni zaangażowano osobę otaczającą pacjentów opieką psychologiczną. Jej działania już przynoszą bardzo pozytywne efekty i są doceniane przez pacjentów i personel.