Aktualności

Kayah zaśpiewa dla hospicjów

W ramach cyklu „Głosy dla Hospicjów", 15 października 2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wysłuchać będzie można koncertu Kayah, która wystąpi z programem „The Best". Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Bilety kosztują od 45 do 120 zł.


„Pomorskie dla zdrowia". Bezpłatne badania lekarskie

Wszyscy, którzy podczas Jarmarku św. Dominika odwiedzą stoisko Urzędu Marszałkowskiego, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich. Punkt otwarty będzie na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia.


Oddział Okulistyczny w szpitalu na gdańskiej Zaspie otwarty po remoncie

3 miliony złotych kosztował remont Oddziału Okulistycznego dla Dorosłych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. W uroczystym otwarciu 30 czerwca 2016 r. uczestniczyła Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego.


Kampania społeczna o szczepieniach przeciw pneumokokom

Fundacja Aby żyć organizuje kampanię społeczno-edukacyjną pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!". Jej celem są działania edukacyjne skierowane do rodziców, a dotyczące szczepień przeciwko pneumokokom.


Zgłoś dziecko na bezpłatny obóz usprawniający

Jeżeli Twoje dziecko ma zdiagnozowaną astmę, atopowe zapalenie skóry, choroby alergiczne, otyłość, wady postawy lub inne choroby o podłożu alergologicznym lub pulmonologicznym, może skorzystać z projektu „ReStart – Rehabilitacja, Edukacja i Sport na Zdrowie". Udział w obozie jest bezpłatny, zgłoszenia do 31 sierpnia 2016 r.


Pomoc dla Gruzji wieziona autostopem

Czy wakacyjna podróż może stać się fundamentem akcji dobroczynnej? Gdańszczanin Paweł Tabędzki chce udowodnić, że tak. Przy okazji autostopowej wyprawy do Gruzji ma zamiar zdobyć realne wsparcie dla ośrodka Caritas w Tbilisi. Każdy może dołożyć cegiełkę, aby wspólnie zrealizowali ten ambitny plan.


Konferencja „HCV. Rola samorządów w profilaktyce i diagnostyce”

Czwarta debata z cyklu „HCV. Rola samorządów w profilaktyce i diagnostyce – modelowe rozwiązania. Profilaktyka i diagnostyka WZW typu C w projektach samorządowych do 2020 roku" odbędzie się w środę, 15 czerwca 2016 r. w Gdańsku. Konferencję honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Po raz kolejny Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Fundacja Żyć z Pompą organizują Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza pod patronatem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca, na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika. A na wszystkich małych i dużych gości czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, zabawy, punkt malowania twarzy i liczne konkursy.


HOPE – Szpitale dla Europy

Spółka COPERNICUS po raz pierwszy bierze udział w programie wymiany managerów ochrony zdrowia – HOPE Exchange Programme, organizowanym przez Europejską Federację Szpitali. Celem programu jest poznawanie zagadnień związanych z medycyną i zarządzaniem w służbie zdrowia w krajach Europy.


Mądre bajki dla dzieci

Baśnie bawią i uczą. A uśmiech leczy i pomaga przetrwać trudne chwile. Dlatego Fundacja „Dr Clown" oraz Kulczyk Foundation połączyły siły, żeby wnieść magię w świat chorych dzieci. Mali pacjenci gdańskich szpitali otrzymali w prezencie książeczki z bajecznymi wierszami i kolorowankami oraz wzięli udział w konkursie i warsztatach.