Aktualności

Zadbaj o swoje zdrowie – przyjdź na mammografię

Profilaktyczne badania to podstawowy sposób, by sprawdzić, czy w naszym organizmie nie dzieje się cos złego. Teraz na kontrolę piersi mają okazję panie, które Szpitale Wojewódzkie w Gdyni zapraszają na bezpłatną mammografię.


Automatyczne defibrylatory w 51 pociągach

Samorząd województwa pomorskiego kupił do wszystkich swoich 51 pojazdów przenośne defibrylatory AED, dzięki którym będzie można pomóc podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia. W obchodzonym dzisiaj Dniu Ratownictwa Medycznego, w pociągu relacji Malbork – Gdynia, w którym zamontowany został defibrylator, przeprowadzono pokaz akcji ratunkowej. Uczestniczyli w nim marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski.


Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień

Współczesna profilaktyka, terapia i reintegracja społeczna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych to temat konferencji, która odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, w poniedziałek, 17 października 2016 r. Spotkanie skierowane jest do osób zajmujących się przeciwdziałaniem uzależnieniom, które pracują w jednostkach samorządu terytorialnego. Obowiązują zgłoszenia.


Październik miesiącem walki z rakiem piersi – przyjdź na badania

„Pamiętaj o profilaktyce" to hasło białej soboty, na którą zaprasza panie Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku. Z badań i porad specjalistów skorzystać będzie można 15 października 2016 r. Konieczna jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja.


Dzień Stomika – róże na ulicach Gdańska

Mieszkańcy Gdańska w sobotę, 1 października 2016 r., nie bez powodu zostaną obdarowani różami – tak bowiem wielu stomików nazywa swoją stomię. Kwiat ten stał się również symbolem ogólnopolskiej kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię". Podstawowym celem Dnia Stomika jest oswojenie opinii publicznej z tematem stomii, a tym samym przełamanie licznych tabu, których istnienie często staje się barierą uniemożliwiającą powrót stomików do normalnego życia.


By nasze dzieci zdrowo jadły – konkurs dla szkół

Przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha to cel przyświecający siódmej już edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Organizatorzy zapraszają zerówki i klasy I-III szkół podstawowych do międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.


Wolontariat.Sopot.pl już działa

Chcesz poznać sopocki wolontariat, znaleźć dopasowaną do siebie ofertę, chcesz być aktywny? Ta strona jest dla Ciebie! Aktywni w Sopocie to funkcjonalny, interaktywny portal kierowany do wszystkich zainteresowanych wolontariatem we współpracy z sopockimi organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi.


II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna

Szanowni Państwo, już niedługo, 9 listopada 2016 r. spotkamy się na organizowanym w Gdańsku II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie, przy dynamicznie zmieniającym się systemie opieki zdrowotnej i społecznej, będzie obfitowało w nowe zagadnienia oraz pozwoli wymienić informacje i doświadczenia. Ufamy, że uda nam się także uporządkować stosowaną aktualnie terminologię (zintegrowana, koordynowana, kompleksowa, interdyscyplinarna...) tak, aby większość uczestników systemu zdrowia rozumiała w taki sam sposób znaczenie konkretnej nazwy. Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia.


„Czy możemy wygrać walkę z rakiem?”

Nadszedł czas na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej. Tym razem wykład pod tytułem „Wyzwania współczesnej chemoterapii – czy możemy wygrać walkę z rakiem" wygłosi prof. Maciej Bagiński z Politechnika Gdańska. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r., w Sopocie.


Odmień swoją głowę – zrozum schizofrenię

Co czwarty z nas miał, lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Akcja społeczna „Odmień swoją głowę. Schizofrenia – nie oceniaj, dowiedz się więcej" ma na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych. Wystarczy pozbyć się stereotypów i zrozumieć, że osoby chorujące, to ludzie tacy jak my. A potem… zrobić zdjęcie w nietypowym nakryciu głowy!


Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu