Aktualności

Medyczne tajemnice „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Obraz, który zafascynował chirurga plastycznego

2017 został ogłoszony Rokiem Memlinga. 20 lat temu Jerzy Jankau, dr hab. nauk medycznych, ordynator Kliniki Chirurgii Plastycznej UCK/GUMed poświęcił rozprawę doktorską „Sądowi Ostatecznemu".

Bezpłatne porady laktacyjne i psychologiczne. Szpital na Zaspie wspiera młode mamy

W Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku od maja kobiety w ciąży i mamy niemowląt będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad laktacyjnych. Uzyskają też pomoc psychologiczną.

Dwa pomorskie szpitale w 20. najlepszych w kraju. Chodzi o kardiologię i kardiochirurgię [RANKING]

Wśród najlepszych znalazł się Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. w zakresie działalności Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku i Szpitale Pomorskie sp. z o. o w zakresie działalności Szpitali Wojewódzkich w Gdyni sp. z o.o.

Coraz więcej rodziców na Pomorzu rezygnuje ze szczepienia swoich dzieci. Przez Facebooka

Dane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są alarmujące. W województwie pomorskim z roku na rok przybywa niezaszczepionych dzieci. W 2016 r. było już ich 2309, prawie o tysiąc więcej niż 2 lata wcześniej.

Jest zgoda radnych. Nieruchomości będą przekazane Szpitalowi Reumatologicznemu w Sopocie

Podczas XXXIV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wyrazili zgodę na przekazanie nieruchomości położonych w Sopocie na rzecz Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Wartość terenów wraz z budynkami wynosi ponad 87 mln zł.

Podziękowania dla wolontariuszy. Koncert w Centrum św. Jana w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Jest ich bardzo wielu. Dzielą się swoim czasem z podopiecznymi szpitali i hospicjów. Pomagają w trudnych chwilach życia, gdy wiadomość o chorobie zwala z nóg. Dają wsparcie i pomoc. Wolontariusze. Niosą uśmiech i życzliwość.

Laktator, składane łóżka, sprzęt AGD i RTV. Strefa rodzica w szpitalu w Gdyni otwarta

Rodzice, których dzieci przebywają na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni będą mieli komfortowe miejsce do odpoczynku z kącikiem kuchennym i łazienką. Strefa rodzica została otwarta 21 kwietnia 2017 roku.

Złote czepki dla pielęgniarek. Copernicus z certyfikatem jakości

Nagrody dla najlepszych pielęgniarek i certyfikaty akredytacyjne za wysoką jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów dla Szpitala im. Mikołaja Kopernika i Szpitala św. Wojciecha wręczone.

Kanapka dla chorych na nowotwory. Pacjenci WCO w Gdańsku zachwyceni

Pacjenci Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku podczas dziennej chemioterapii dostają bezpłatne posiłki. Po porannej lub popołudniowej terapii chorzy otrzymują kanapkę z szynką, serem żółtym, sałatą, pomidorem, ogórkiem, jogurt i jabłko.

Dajemy uśmiech, dostajemy życzliwość. Wolontariat szpitalny na Pomorzu

W pomorskich szpitalach pracuje około 300 wolontariuszy. Bezinteresownie pomagają chorym w każdym wieku. To oni w trudnych momentach, gdy pacjenci najbardziej czują się przerażeni i zagubieni, są przy nich, pomagają w codziennych czynnościach, rozmawiają i dają wsparcie.

Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu