Aktualności

Na Uniwersytecie Gdańskim będą pracować nad szczepionką na raka. Powstaje międzynarodowe centrum badawcze

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej przekazała na utworzenie Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowym 41 mln zł. To nadzieja dla chorych na raka.

Zadowoleni pacjenci, technicy radioterapii i lekarze. Najnowszy akcelerator już działa w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Krótszy czas naświetlania, dokładniejsza diagnostyka i napromieniowanie ograniczone do minimum tak działa najnowszy akcelerator, urządzenie do radioterapii w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

Centrum Leczenia Otyłości GUMed. Pierwsza tego typu placówka w Polsce działa w Gdańsku

Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych otwarte w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym będzie się zajmowało leczeniem i badaniami nad otyłością patologiczną oraz chorobami, które jej towarzyszą.

Gratulacje dla całego zespołu. Ginekologia w Wejherowie na medal. Wyniki rankingu „Wprost”

Wejherowska ginekologia znalazła się wśród najlepszych oddziałów w Polsce. Zajęła 5. na 47 miejsc.

Tramwaj Zwany Pożądaniem. Edukacja dotycząca HIV dla młodych

Gry, konkursy i zabawa przy muzyce. W ten sposób studenci medycyny chcą edukować młodych ludzi w zakresie bezpiecznych zachowań seksualnych, profilaktyki HIV i AIDS. Bezpłatny przejazd oznakowanym tramwajem w Gdańsku, w sobotę, 20 maja 2017 r.

Mammografia i koło fortuny. Drugi z Dni Otwartych Funduszy Europejskich za nami

Kilkaset osób wzięło udział w kole fortuny w Centrum Hewelinum, a kilkadziesiąt kobiet poddało się mammografii. Miłośnicy regionalnej kuchni delektowali się kaszubskimi specjałami.

Wypalenie zawodowe chorobą XXI wieku. Jak pracodawca może pomóc swoim pracownikom?

Praca nie sprawia Ci takiej satysfakcji jak kiedyś. Czujesz się wyczerpany. Przestajesz się rozwijać. Zastanawiasz się, co Ci dolega? Dowiedz się, czym jest wypalenie zawodowe.

Profilaktyka przede wszystkim. Przebadane i zadowolone panie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WCO w Gdańsku

W Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogły skorzystać z bezpłatnych badań.

60 złotych czepków, 70 dyplomów uznania i nagroda im. Aliny Pienkowskiej. Pielęgniarki i położne odznaczone podczas ich święta

Są najbliżej pacjenta. Opiekują się, podają leki, karmią, służą radą i dobrym słowem. Pielęgniarki i położne, bo o nich mowa, obchodzą swoje święto. Najbardziej zasłużone otrzymały wyróżnienia przyznawane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych.

Złote czepki i róża dla pielęgniarek. Nagrody w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Wyróżnienia dla najlepszych pielęgniarek i pielęgniarza z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej zostały wręczone.

Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu