Aktualności

Katarzyna Pniewska-Undro: „Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie podróżować samolotem na wakacje.” [Poradnik dla przyszłych mam]

Dbając o zdrowie kobiety i dziecka linie lotnicze określają zasady bezpiecznego podróżowania pań oczekujących potomstwa. Przed podróżą należy to dokładnie sprawdzić. Najważniejsze informacje przewoźnicy publikują na swoich stronach internetowych.

Dr hab. Wojciech Makarewicz: „Planujemy, aby Kościerzyna była trzecim ośrodkiem w regionie wykonującym operacje zmniejszenia żołądka”

O problemach ludzi otyłych i kolejnym na Pomorzu ośrodku, w którym wykonywane są laparoskopowe operacje ograniczające objętość żołądka opowie dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę szpitali, które znajdą się w tzw. sieci

Do sieci weszło 25 pomorskich podmiotów leczniczych, w tym kilka podlegających samorządowi m.in.: Copernicus, Szpitale Pomorskie, Szpital Wojewódzki w Słupsku i Szpital Reumatologiczny w Sopocie. Marszałek Orłowski: „O samą sieć szpitali jestem dosyć spokojny", co innego sprawy finansowe. Sieć ma usprawnić kompleksową opiekę na oddziałach i w poradniach szpitalnych. Pacjent ma mieć też łatwiejszy dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Kleszcze – szum medialny czy realne zagrożenie? [RAPORT O PAJĘCZAKACH W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM]

Co roku jesteśmy bombardowani informacjami o kleszczach. Pajęczaków jest ich dużo, wywołują boreliozę lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Rak to nie wyrok. Jak wesprzeć osoby chore? Wystarczy wziąć udział w marszu wzdłuż polskich granic

34 trasy po prawie 100 km każda oraz specjalna wyprawa rowerowa – tak zapowiada się tegoroczna edycja OnkoRejsu Granicami Polski. Marsz rozpocznie się 25 czerwca 2017 r. i potrwa 7 dni.

Nowa sala zabiegowo-operacyjna w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Pierwsi pacjenci już zoperowani

Doktor Roman Marczewski: „Nowa sala skróci kolejkę oczekujących pacjentów i odciąży blok operacyjny, gdzie lekarze przeprowadzają bardziej skomplikowane zabiegi".

Niższa dawka promieniowania, bardziej czytelny obraz, krótszy czas badania – tak działa najnowszy tomograf w szpitalu na Zaspie. Skorzystają pacjenci i lekarze

Pacjenci i lekarze są zadowoleni. Nowy tomograf zapewnia dokładniejsze badanie serca, naczyń wieńcowych oraz ograniczy do minimum dawkę promieniowania. Jest to niezwykle ważne w przypadku badania dzieci i pacjentów z chorobami onkologicznymi.

Co powinni wiedzieć przyszli rodzice? Szpital na Zaspie w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów

Specjalne, bezpłatne szkolenia dla położnych, pielęgniarek i lekarzy odbędą się w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Skorzystają rodzice i noworodki.

Lekarze, studenci medycyny i dietetycy zadbają o zdrowie mieszkańców. Piknik w parku przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, pokazy ratownictwa medycznego czy wielki gar wegetariańskiej zupy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla gości Pikniku na zdrowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r., w parku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku. Wstęp – wolny.