Aktualności

Jest zgoda radnych. Nieruchomości będą przekazane Szpitalowi Reumatologicznemu w Sopocie

Podczas XXXIV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wyrazili zgodę na przekazanie nieruchomości położonych w Sopocie na rzecz Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Wartość terenów wraz z budynkami wynosi ponad 87 mln zł.

Podziękowania dla wolontariuszy. Koncert w Centrum św. Jana w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Jest ich bardzo wielu. Dzielą się swoim czasem z podopiecznymi szpitali i hospicjów. Pomagają w trudnych chwilach życia, gdy wiadomość o chorobie zwala z nóg. Dają wsparcie i pomoc. Wolontariusze. Niosą uśmiech i życzliwość.

Laktator, składane łóżka, sprzęt AGD i RTV. Strefa rodzica w szpitalu w Gdyni otwarta

Rodzice, których dzieci przebywają na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni będą mieli komfortowe miejsce do odpoczynku z kącikiem kuchennym i łazienką. Strefa rodzica została otwarta 21 kwietnia 2017 roku.

Złote czepki dla pielęgniarek. Copernicus z certyfikatem jakości

Nagrody dla najlepszych pielęgniarek i certyfikaty akredytacyjne za wysoką jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów dla Szpitala im. Mikołaja Kopernika i Szpitala św. Wojciecha wręczone.

Kanapka dla chorych na nowotwory. Pacjenci WCO w Gdańsku zachwyceni

Pacjenci Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku podczas dziennej chemioterapii dostają bezpłatne posiłki. Po porannej lub popołudniowej terapii chorzy otrzymują kanapkę z szynką, serem żółtym, sałatą, pomidorem, ogórkiem, jogurt i jabłko.

Dajemy uśmiech, dostajemy życzliwość. Wolontariat szpitalny na Pomorzu

W pomorskich szpitalach pracuje około 300 wolontariuszy. Bezinteresownie pomagają chorym w każdym wieku. To oni w trudnych momentach, gdy pacjenci najbardziej czują się przerażeni i zagubieni, są przy nich, pomagają w codziennych czynnościach, rozmawiają i dają wsparcie.

Tłumy na badaniach w centrum Słupska. „Takich akcji będzie więcej”

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia około 300 osób przebadano w specjalnym namiocie przy al. Wojska Polskiego w Słupsku. Badania profilaktyczne przeprowadzali medycy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak zadbać o zdrowie pracowników i skąd wziąć na to pieniądze? Konferencja w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2017 r. w Gdańsku. Uczestnicy będą mówić o problemach zdrowotnych pracowników, jak sobie z nimi radzić i dowiedzą się o sposobach i możliwościach zdobycia środków na szkolenia i warsztaty. Rejestracja na konferencję trwa do 30 kwietnia 2017 r.

Onkologia w Wejherowie po remoncie. Odnowione gabinety lekarskie i poczekalnia

Wyremontowane dwa gabinety lekarskie wyposażone w nowe meble, nowe krzesła dla pacjentów w estetycznej poczekalni. Remontu Poradni Onkologicznej w wejherowskim szpitalu kosztował ponad 60 tys. zł.

W Sopocie powstanie pierwsze na Pomorzu centrum opieki geriatrycznej. Udało się dzięki ogromnym środkom unijnym

Diagnostyka, rehabilitacja, pomoc psychologiczna dla seniorów. W Sopocie powstanie pierwsze i jedyne na Pomorzu centrum opieki geriatrycznej. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowę z władzami Sopotu i szpitala podpisał marszałek Mieczysław Struk.

Archiwum wiadomości

Program Zdrowie dla Pomorzan 2005-2013
II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna
Infolonia onkologiczna numer bezpłatny 800080164

Patronat medialny: Pomorskie.eu