Wiadomości

Chemia miłości, czyli walentynki w Experymencie

Miłość, bliskość, budowanie relacji z naukowego punktu widzenia? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza 11 lutego 2017 r. na specjalną odsłonę wieczoru dla dorosłych, podczas której przyjrzymy się emocjom z punktu widzenia ekspertów z psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki. Wykłady, interaktywne warsztaty, gry i aktywności na wystawie zapewnią gościom oryginalne atrakcje wzbogacone solidną dawką ciekawie podanej wiedzy.

Zaprojektuj plakat R@portu. Teatr Miejski przygotowuje się do Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych

Na grafików, projektantów, artystów plastyków i firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym oraz inne osoby zainteresowane czeka ciekawe wyzwanie. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ogłosił trzecią edycję konkursu na plakat promujący Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2017 r.

Pomorska Nagroda Artystyczna – kandydatów można zgłaszać do 27 lutego

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą samorządu województwa pomorskiego kierowaną do środowiska artystycznego województwa pomorskiego. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie. Kandydatury do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2016 można zgłaszać do 27 lutego 2017 r.

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Młodzi astronomowie – proszeni o uwagę!

Jeśli macie przynajmniej 15 lat i chcecie nauczyć się obsługi profesjonalnego teleskopu, spróbować swoich sił w robieniu zdjęć odległym planetom, a do tego samemu poszukać gwiazd na niebie oraz dowiedzieć się tego, czego nie dowiecie się w szkole – koło naukowe Centrum Hewelianum „Gwiezdne Universum" czeka właśnie na was. Zapisy trwają, pierwsze zajęcia 12 stycznia 2017. Liczba miejsc ograniczona.