Wiadomości

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Młodzi astronomowie – proszeni o uwagę!

Jeśli macie przynajmniej 15 lat i chcecie nauczyć się obsługi profesjonalnego teleskopu, spróbować swoich sił w robieniu zdjęć odległym planetom, a do tego samemu poszukać gwiazd na niebie oraz dowiedzieć się tego, czego nie dowiecie się w szkole – koło naukowe Centrum Hewelianum „Gwiezdne Universum" czeka właśnie na was. Zapisy trwają, pierwsze zajęcia 12 stycznia 2017. Liczba miejsc ograniczona.

Roczna karta wstępu do Hewelianum dla gdańszczan

Centrum Hewelianum wprowadza „Kartę Gdańskiego Odkrywcy" dedykowaną mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.


Rytmiczne atrakcje z Heweliuszem

Myślicie o stworzeniu własnego instrumentu? Chcielibyście rozłożyć dźwięk na czynniki pierwsze? A może zastanawiacie się jak to jest „ubrać się w muzykę?". Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się na długi weekend (11-13 listopada 2016 r.) pod hasłem „W rytmie atrakcji", przygotowany przez gdańskie Centrum Hewelianum.


Kulinarne inspiracje ze szkolnej ławki

Rusza druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje". Uczniowie w jego trakcie poznają zasady prawidłowego odżywiania i przygotowywania posiłków, których podstawą są produkty zbożowe. Ponadto, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Zgłoszenia trwają do 5 grudnia 2016 r.