Wiadomości

Kurator wystawy, poeta i kompozytor. Znamy laureatów Pomorskiej Nagrody Artystycznej! [ZDJĘCIA]

Pomorską Nadzieją Artystyczną jest dyrygent, a Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną otrzymał wybitny pisarz. Najważniejsze nagrody kulturalne samorządu województwa pomorskiego zostały wręczone podczas uroczystej gali.

Gdańscy artyści pomagają chorej koleżance. Przyjdź na koncert dla Basi Piórkowskiej

Gdańska artystka Barbara Piórkowska choruje. Jej przyjaciele i znajomi, gdańscy artyści, postanowili ją wesprzeć – psychicznie, duchowo i materialnie. Koncert charytatywny i aukcję zaplanowano na 9 maja 2017 r. w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Cały dochód zostanie przekazany Basi.

Warto wywiesić biało-czerwoną flagę. Nie tylko w okresie świąt państwowych

Marszałek Mieczysław Struk zaprosił uczniów z Pomorza do wspólnego przygotowania paczek z flagami Polski, Unii Europejskiej i województwa pomorskiego. Paczki dotrą do szkół w regionie przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja.

Archiwalne zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat. Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne ma już 70 lat!

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne istnieje od 1947 roku. Od momentu powstania popularyzuje fotografię i wspiera inicjatywy z nią związane na Pomorzu. Jubileuszowa wystawa to kilkadziesiąt prac w różnych technikach. Znajdują się wśród nich zdjęcia zarówno nowe, jak i archiwalne sprzed kilkudziesięciu lat.

Zapisy do ekstremalnej zabawy biegowej w Kolibkach startują

Błoto, bagna i mokradła to nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać ograniczenia. Trzy zróżnicowane edycje Bieguna – ekstremalnej zabawy biegowej odbędą się w Kolibki Adventure Park w Gdyni. Pierwsza z nich ruszy 25 marca 2017 r. Zapisy trwają.