Wiadomości

Sprawdzamy wypożyczalnie rowerowe na Pomorzu. Nieźle wypada Hel, są też usługi na telefon

Na całym Pomorzu nie brakuje ciekawych tras rowerowych, a Gdańsk to miasto z najlepiej rozbudowaną siecią ścieżek w całej Polsce. Do tego możemy korzystać z licznych wypożyczalni rowerowych. Sprawdziliśmy, ile to kosztuje.

Rower metropolitarny. Ile będzie kosztował i kiedy z niego skorzystamy? [7 PYTAŃ I ODPOWIEDZI]

W niektórych miastach Polski działają już rowery miejskie, które są częściowo finansowane z budżetów samorządowych. Dzięki czemu są tańsze, a wykorzystanie roweru do 20 min jest bezpłatne. Kiedy będzie tak u nas?

Gdzie warto pojechać na wakacje? Ranking najlepszych nadmorskich plaż w Polsce

Redakcja portalu internetowego Onet przygotowała ranking 30 nadmorskich letnisk, w których warto spędzić tegoroczne wakacje. Ocenione zostały plaże, baza noclegowa, lokale gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz estetyka kurortów. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 miejscowości z województwa pomorskiego.

Zobacz niesamowite miejsca nad wodą. Promocja turystyki aktywnej w Pomorskiem

Dla mieszkańców Pomorza i turystów przygotowano nową wystawę fotografii w Galerii Handlowej Madison w Gdańsku. Mariny, przystanie, szlaki kajakowe i trasy rowerowe mają zachęcać do aktywnego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Tabaka, heklunki oraz… porady zdrowotne. Skansen we Wdzydzach zaprasza na jarmark

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna. W sobotę i niedzielę, 15-16 lipca 2017 r., w Kaszubskim Parku Etnograficznym odbędzie się tradycyjny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. W tym roku program imprezy obejmie także bezpłatne badania i konsultacje.